Zemřel mediální podnikatel Radim Pařízek

středa, 3. března 2021, 14:15 TV MediaGuru

V úterý 2. března náhle zemřel Radim Pařízek, vlastník několika rádií, televizních stanic i digitálního multiplexu.

Radim Pařízek, zdroj: Rádio Čas

Radim Pařízek, zdroj: Rádio Čas

V úterý 2.3. 2021 v 18.45 náhle odešel Radim Pařízek, hudebník a mediální podnikatel. „Podlehl komplikacím spojeným s nedávnou operací...," informovala společnost Digital Broadcasting. Bylo mu 67 let. 

Hudebník dřívější metalové kapely Citron se v médiích pohyboval od roku 1998. Jeho mediální společnost Pohoda zahrnuje rádia Čas, Čas Rock Radio a Rádio Dálnice. Vedle toho zastřešuje televizní stanice Relax TV, Rebel, informační web Info TV Brno a do loňského dubna také vysílání stanice Rebel 2 Slušnej kanál. Pařízek byl také vlastníkem společnosti Digital Broadcasting, která provozuje vysílání sítě pro terestrické digitální vysílání DVB-T2, a to multiplex 24 a přechodovou síť 13.

„Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál," uvedlo na svém facebookovém profilu Rádio Čas.

Vyjádření mediální společnosti Pohoda


Radim Pařízek odešel do metalového nebe

Nikdo to nečekal, ale svět se někdy zastaví. Dne 2.3. 2021 v 18.45 náhle odešel velký člověk, lídr, hudebník a vizionář RNDr. Radim Pařízek. Podlehl komplikacím spojeným s nedávnou operací.

Radim Pařízek byl mužem s mimořádně širokým profesním i osobním záběrem zájmů. Jako hudebník a lídr rockové legendy Citron dobyl nejvyšší mety. Legendární metalová kapela pod jeho taktovkou absolvovala úspěšné turné po Evropě i Spojených státech, prodala více než 1 milion desek a v roce 1987 získala Zlatého slavíka. Radimovo metalové srdce tepe dále.

Neméně úspěšný byl též v oblasti mediálního podnikání, jíž se věnoval od roku 1998, kdy založil Radio Čas, jednu z nejposlouchanějších stanic na Moravě a ve Slezsku. Čas samozřejmě pokračuje dál, stejně jako všechny jeho další mediální a telekomunikační aktivity včetně multiplexů. Věříme, že pod jeho patronátem bude jeho byznys i nadále vzkvétat.

Úspěchy slavil krom dalšího i na poli závodního jachtingu, kde získal řadu cenných kovů i na mezinárodní scéně.

Radim se k životu vždy stavěl čelem a nikdy se nezastavil před žádnou překážkou. Žádná meta pro něj nebyla nedosažitelná. Zůstává s námi dál.

-mav-