ČRo vydává v nové podobě tištěný Týdeník Rozhlas

úterý, 6. dubna 2021, 13:20 Aktuality, Tisk, Rádio MediaGuru

Časopis Českého rozhlasu Týdeník Rozhlas přichází od 6. dubna s novou grafickou úpravou a s některými novými rubrikami.

Zdroj: Český rozhlas

Zdroj: Český rozhlas

Časopis Českého rozhlasu Týdeník Rozhlas přichází od 6. dubna s novou grafickou úpravou a rubrikami. Proměnou prošla také titulní strana. Týdeník Rozhlas je seriózním kulturně-společenským časopisem s programovými přílohami.

Stěžejní rubrikou zůstává titulní interview s osobností. V prvním čísle nového formátu je to režisér a herec Jiří Mádl. „Výraznou proměnou prošla obálka časopisu, už na titulce by mělo být nové směřování časopisu jasně patrné. S tím souvisí důraz na kvalitní, neokoukané fotky. Jiřího Mádla například nafotil současný portrétní fotograf David Turecký,“ řekl šéfredaktor Týdeníku Rozhlas Milan Šefl. Zachovány zůstaly stávající rubriky, celkové ladění časopisu, rozsah programových příloh a také cena.

Mezi obsahové novinky patří rubrika Aleše Cibulky s názvem Červený koberec, v níž bude moderátor vzpomínat na svá setkání s hvězdami, rubrika Dny D nabídne kalendárium dnů, kdy se měnil svět. Názorové příspěvky přinese rubrika Rada starších, ve které osobnosti komentují aktuální dění, rubrika Podcasty s nadhledem bude zase mapovat zajímavosti na poli tohoto nejen rozhlasového fenoménu.

Podoba časopisu se v průběhu desetiletí mnohokrát měnila. Prvorepublikový Radiojournal s titulními fotografiemi Adiny Mandlové nebo Vlasty Buriana vystřídal poválečný věstník Náš rozhlas, v padesátých letech vycházel časopis pod názvem Československý rozhlas a televise, od 70. let již jen jako Rozhlas. S barevnou obálkou se Týdeník Rozhlas představil poprvé v roce 1998, novinový formát nahradil roku 2007 obvyklý formát časopisu A4.

Časopis Týdeník Rozhlas vydává společnost Radioservis, vydavatelství Českého rozhlasu, které dále nabízí audioknihy, tištěné publikace, notové záznamy a další.

-mav-