ČT od 11. dubna zařadí detektivní seriál Boží mlýny

čtvrtek, 1. dubna 2021, 15:15 Aktuality, TV MediaGuru

Nový detektivní seriál České televize má mít prvky humoru, režisérem je Jan Hřebejk.

Boží mlýny, zdroj: ČT

Boží mlýny, zdroj: ČT

Po několika detektivkách včetně Rédla nebo příběhů Detektivů od Nejsvětější Trojice se režisér Jan Hřebejk vrací k detektivnímu žánru. Tentokrát ale přidává do vyprávění více humoru. Na námět investigativního novináře Janka Kroupy připravil šestidílný seriál Boží mlýny. V něm si zahrají například Martin Myšička, Vincent Navrátil, Eliška Křenková nebo Robert Nebřenský. Seriál má premiéru v neděli 11. dubna od 20:10 hodin na ČT1.

„Zločin se stane na začátku – divák ví, k čemu došlo, ví, kdo je pachatel, ještě před úvodními titulky. Zároveň se ale také dozví, že ten člověk není potrestaný a spravedlnost je na něj krátká. A ústřední trojice představuje svým způsobem mstitele,“ popisuje zápletku nového seriálu režisér Jan Hřebejk.

Boží mlýny vycházejí ze skutečných kauz, se kterými se během své novinářské kariéry setkával novinář Janek Kroupa. Pro scénář ale případy kombinoval, postavy zaměňoval a jejich charaktery se nechal pouze volně inspirovat. Ve výsledku tak vznikla pohádková kriminálka, jak říká kreativní producentka Jiřina Budíková: „Diváci České televize mají detektivky rádi. Zároveň je však důležité, aby tvůrci hledali nové možnosti žánru a abychom nabízeli prostor pro inovování klasického krimi vyprávění. Místo obvyklé detektivky, kde jde o deduktivní hledání zločince, přinášejí Boží mlýny hru na kočku a myš v obráceném gardu," popisuje.

Padouchem prvního dílu je Matěj Ruppert, diváci ho uvidí v roli malého českého mafiána Matyáše Válka. Zpěvák Monkey Business připravil také s kapelou a s hudebníky Ondřejem Pivcem nebo Matějem Kroupou ústřední píseň Mlýny s textem Dušana Vančury. 

Zdroj: ČT, YouTube

-mav-