CzechTourism investuje do kampaní přes 156 mil. Kč

středa, 14. dubna 2021, 16:30 Marketing, Reklama MediaGuru

CzechTourism plánuje v momentě rozvolnění cestování spuštění několika kampaní doma i v zahraničí. Celkem investuje více než 156 milionů korun.

Součástí aktivit na podporu domácího cestovního ruchu bude i speciál Českem pěšky na webu Kudy z nudy, zdroj. CzechTourism.

Součástí aktivit na podporu domácího cestovního ruchu bude i speciál Českem pěšky na webu Kudy z nudy, zdroj. CzechTourism.

Česká centrála cestovní ruchu – CzechTourism je připravena na letošní letní sezónu. Ve chvíli, kdy dojde k rozvolnění cestování, má v plánu spustit své marketingové kampaně doma i v zahraničí. Zatímco na podporu domácího cestovního ruchu vynaloží přes 56,5 milionů korun, v zahraničí investuje do komunikace 100 milionů korun. 

V tuzemsku se sází na eventy i TV pořady 

V České republice bude i letos pokračovat s konceptem #světovéČesko, které CzechTourism uvedl poprvé minulý rok. „Cílem tuzemské kampaně je ihned po uvolnění restrikcí probudit chuť k cestování po #světovémČesku, inspirovat Čechy k návštěvě méně známých míst, a to zejména v hlavní sezóně a propagace známých míst před a po hlavní sezóně,“ popisuje ředitel CzechTourismu Jan Herget. 

Největší podíl z „domácího“ rozpočtu půjde do podpory eventů, kam bude alokováno celkem 30 milionů korun. Důraz přitom bude kladen na rovnoměrné rozložení mezi kraji a zároveň mezi sport a kulturu. Novinkou bude i podpora regionálních eventů, které nemají ambice k sobě nalákat turisty zdaleka. 

Dalších 15 mil. korun bude investováno do kampaně #světovéČesko, která bude probíhat v digitálním prostředí, tisku a prostřednictvím mediální spolupráce, a to s pořadem Loskuták na výletě na TV Nova nebo Ranní show Evropy 2. Celkem 8,7 mil. korun bude věnováno na televizní projekty, například na pořady Karavanem po Česku, Českem nejen za sportem s Evou Samkovou, Jednou stopou s Jaroslavem Kulhavým a gastro pořad s Lukášem Hejlíkem. A 2,8 mil. korun půjde na podporu spolupráce s regiony. 

Součástí bude také nový obsah na webu Kudy z nudy, jehož redakce připravila speciální landing page Kudy z nudy – Českem pěšky. Ta obsahuje zajímavé tipy a informace o pěších trasách v celé republice od méně náročných vycházek až po dálkové trasy pro fyzicky zdatné turisty.  

První po rozvolnění budou na řadě sousední země

Na domácí kampaň navážou marketingové aktivity v zahraničí. Jako první po rozvolnění začne CzechTourism s propagací České republiky na sousedních trzích, v Nizozemí, Ukrajině a v Maďarsku.

Celkový rozpočet všech dvaadvaceti zahraničních zastoupení CzechTourism na letošní rok je přibližně 90 milionů korun a pokrývá marketingové aktivity ve zhruba pětačtyřiceti zemích. Nejvyšší rozpočty mají okolní státy Německo a Polsko (po 10 mil. korun na zemi), Slovensko, Benelux, Rakousko (každá po 7 mil. korun), zbytek je rovnoměrně rozvrstven mezi další země.

Další prostředky investuje do podpory příjezdového cestovního ruchu centrála CzechTourismu. „První po rozvolnění bude kampaň na sousedních trzích, v Nizozemí, Ukrajině a Maďarsku, která představí turistické cíle Česka na základě výběru krajů v pěti produktových kategoriích – hrady a zámky, lázně, města a galerie, aktivní dovolená, tradice a gastro. Zhruba od poloviny května plánujeme po dobu dvou měsíců kombinovanou displejovou kampaň na sociálních sítích s rozpočtem 8,7 milionu korun,“ vysvětluje Jan Herget s tím, že od června pak poběží globální PPC kampaň na podporu návštěvnosti webu visitczechrepublic.com na více než dvaceti trzích celého světa s rozpočtem 1,7 milionů korun.

Ukázky vizuálů kampaně na podporu incomingového cestovního ruchu, zdroj: CzechTourism

Ukázky vizuálů kampaně na podporu incomingového cestovního ruchu, zdroj: CzechTourism

V současnosti míří aktivity zahraničních zastoupení agentury CzechTourism především na B2B partnery. Probíhají webináře na různá témata, kterých se účastní stovky zástupců cestovních kanceláří. Standardní marketingovou kampaň v zahraničí plánuje agentura spouštět postupně, až budou oznámena pravidla mezinárodního cestování a termíny rozvolnění opatření nejen v Česku, ale i v zemích, kde kampaň poběží.

„Například v Německu by v červenci měla proběhnout integrovaná kampaň s pracovním názvem ,Zažijte Česko jako nikdy před tím' v hodnotě asi 5 mil. Kč, kombinující televizní a venkovní reklamu a zaměřující se na produkt současné městské kultury. Televizní kampaň v hodnotě 2,4 mil. Kč, která bude cílit hlavně na aktivní turisty a rodiny s dětmi, plánujeme na začátek léta v Polsku,“ přibližuje Herget.

Více o současné strategii CzechTourismu na podporu cestovního ruchu si můžete také přečíst v našem nedávném rozhovoru s Janem Hergetem. 

CzechTourism: I ve vzdálenějších zemích je teď důležité nezmizet z trhu

úterý 13. dubna 2021

-stk-