Dedoles v Česku otevře kamennou prodejnu a kiosky

pondělí, 26. dubna 2021, 14:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Slovenský prodejce ponožek či spodního prádla expanduje na český trh. Kromě e-shopu zde bude nově provozovat i kamenné pobočky.

Prodejní kiosek v obchodním centru společnosti Dedoles, zdroj: Dedoles

Prodejní kiosek v obchodním centru společnosti Dedoles, zdroj: Dedoles

Slovenská společnost Dedoles, jež v tuzemsku již působí prostřednictvím svého e-shopu, otevře na českém trhu první kamennou prodejnu v Praze a pět kiosků v obchodních centrech, které se budou nacházet kromě hlavního města také v Brně a Ostravě. 

„Český trh tvoří 30 % našich příjmů. Vzhledem k rostoucímu zájmu o naše výrobky jsme se rozhodli přiblížit je lidem i v českých městech prostřednictvím prodejních stánků v nákupních centrech Westfield Chodov, Centrum Černý Most a Metropole Zličín, Olympia Brno a Avion Shopping Park Ostrava. Rovněž otevíráme první prodejnu v Galerii Nové Butovice, kde zákazníci kromě ponožek najdou i spodní prádlo, veselé dětské produkty i novinky z letní kolekce,” vysvětluje Pavla Halašová, Country Manager CZ Dedoles. 

Kromě kiosků bude mít Dedoles své zastoupení v České republice i prostřednictvím své dceřiné společnosti, která bude sídlit v Praze. V rámci ní bude pro český Dedoles pracovat přibližně 100 zaměstnanců na různých manažerských, vedoucích či administrativních pozicích, a dokonce i designéři z produktového týmu. Pobočku povede Pavla Halašová, která má mezinárodní zkušenosti z retailu. Působila v Ralph Lauren nebo v irském Lipstick Retail Fashion. „Našim cílem je zjednodušit administrativní procesy a zabezpečit plnohodnotnou a efektivní podporu všem novým zaměstnancům,“ přibližuje rozhodnutí Halašová. 

Zároveň Dedoles, jež se soustředí především na ponožky, legíny či spodní prádlo,  rozšiřuje i svůj sortiment – v létě loňského roku nabídl plavky či letní obuv, před Vánocemi zase svetry. 

Na svém domovském trhu Dedoles provozuje celkem tři prodejny a sedm kiosků. Tento počet plánuje rozšířit o dalších pět poboček, a to již v průběhu května. Na Slovensku aktuálně zaměstnává přibližně 350 lidí, zatímco v březnu 2020 to bylo jen 80 zaměstnanců. 

Dedoles momentálně působí v 20 zemích Evropy. Na začátku roku 2021 přesáhl hranici dvou milionů zákazníků, přičemž téměř 80 % prodejů se realizuje mimo Slovensko.

-stk-