Digimedia se posouvá na září, AČRA MK přijala nového člena

čtvrtek, 15. dubna 2021, 07:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Epidemiologická situace donutila pořadatele konference Digimedia posunout letošní ročník konference z června na 22. září.

Konference Digimedia, ilustrační foto, zdroj: Digimedia

Konference Digimedia, ilustrační foto, zdroj: Digimedia

Nestabilní pandemická situace donutila pořadatele konference Digimedia 2021 posunout termín konání konference z června na 22. září 2021.

Konference si ponechá tradiční strukturu tří základních programových bloků. První se bude věnovat televizím. Zaměří se na rozvoj pozemní digitální televize po dokončení přechodu na DVB-T2, zejména pak na přidělování rozvojových sítí 25 a 26, o němž má letos rozhodnout Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Druhý blok konference se zaměří na mobilní sítě nové generace 5G a jejich využití pro broadcasting. Chybět nebude ani téma rozhlasové digitalizace a obecně rádií, kterému bude vyčleněn celý třetí blok konference. Letošní rok bude pro DAB+ přelomový: Českému rozhlasu vyprší platnost individuálních oprávnění ke kmitočtům celoplošné digitální sítě ČRO DAB+ a její pokračování lze zajistit pouze novelizací zákona o ČRo. Telekomunikační úřad by také měl rozhodnout o přidělení celoplošných sítí DAB+ určených pro komerční rádia. 

Bližší informace o programu konference najdete zde.

Pořadatel konference Digimedia, asociace reklamních agentur AČRA MK, zároveň informovala, že novým členem asociace se stala společnost Česká produkční. Kromě ATL a BTL komunikace se firma zaměřuje na výkonnostní marketing, správu sociálních sítí a taktéž na hloubkovou práci s daty.

-mav-