Dům zahraniční spolupráce vyzývá kampaní k dobrovolnictví

středa, 7. dubna 2021, 07:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Dům zahraniční spolupráce spouští celorepublikovou kampaň Evropský dobrovolník. Chce povzbudit mladé k dobrovolnictví.

Zdroj: DZS

Zdroj: DZS

Dům zahraniční spolupráce (DZS) startuje celorepublikovou kampaň Evropský dobrovolník věnovanou dobrovolnickým aktivitám programu Evropský sbor solidarity. Jejím cílem je povzbudit mladé lidi k účasti na dobrovolnických aktivitách nejen v rámci Evropy. 

Evropský sbor solidarity je programem Evropské unie, který umožňuje mladým lidem do 30 let získat cenné zkušenosti v zemích Evropy i mimo ni prostřednictvím dobrovolnického výjezdu. Výjezd může být v délce 2 až 12 měsíců a dobrovolník si sám vybírá, jaké činnosti a v jaké organizaci se bude během svého pobytu věnovat. 

Dobrovolnický projekt v zahraničí může fungovat i jako „čas na rozmyšlenou“, kdy se může mladý člověk  rozhodnout, čemu se chce v životě skutečně věnovat. Právě na tom staví i jeden z motivů kampaně: „Vyzkoušej si v klidu, co ti jde. Získáš čas, peníze a dobrý pocit.“ Druhý motiv kampaně ukazuje denní snění jako příjemné přemýšlení o budoucnosti, kterému by se mladý člověk neměl přestat oddávat. 

K  propagaci dobrovolničení budou využita především online média, ve venkovním prostoru se objeví plakáty s vizuálem kampaně a premiéru budou mít tři rádiové spoty

„Příspěvky na sociálních sítích budeme označovat #evropskydobrovolnik. Budeme rádi, když nám s další propagací pomohou přímo účastníci výjezdů, aby se o kampani a možnosti zapojit se do Evropského sboru solidarity dozvědělo co nejvíce mladých lidí,“ doplňuje Lucie Durcová, vedoucí informačního a komunikačního oddělení Domu zahraniční spolupráce, který Evropský sbor solidarity spravuje. 

-stk-