Mall chce novou službou pomoct začínajícím e-shopům

úterý, 20. dubna 2021, 12:20 Aktuality, Retail MediaGuru

Mall spouští společně se start-upem Lemonero službu Mall Financing. Cílí s ní na začínající e-shopy.

Zdroj: Mall Group

Zdroj: Mall Group

Internetové tržiště Mall přichází s novou službou Mall Financing, jež nabídne ve spolupráci s fintech start-upem Lemonero možnost dostupného financování i pro začínající e-shopy.

E-shopy v raném stadiu rozvoje se velmi často potýkají s nedostatkem „růstových“ peněz, které jsou nutné například k nákupu skladových zásob či k investicím do marketingu. Kvůli příliš krátké historii prodejci obvykle nedosáhnou na běžný bankovní úvěr ani na další obdobné formy financování. Právě s tímto problémem chce nová služba pomoci.

„Mnoho e-shopů se dnes poohlíží po penězích na rozšíření prodeje do zahraničí a dostupné financování jim na trhu dosud chybělo. Nejde navíc jen o expanzi. Pokud například dojde k náhlému výkyvu poptávky, obchodník musí být schopen bleskově reagovat a dokoupit skladové zásoby, aby nečelil zbytečné ztrátě. Věřím, že Mall Financing je služba, která našim obchodníkům skutečně pomůže, protože chytré financování od Lemonero je od začátku do konce stavěno právě pro ně a s ohledem na jejich potřeby,“ popisuje Jakub Kováč, ředitel programu Mall Partner.

Mall Financing umožňuje obchodníkovi přímo z partnerského portálu zažádat o financování od 30 tisíc až do milionu korun, a to s pomocí krátkodobé půjčky na 3, 6 či 12 měsíců a s úrokem 0,99 % měsíčně. Podání žádosti trvá méně než půl hodiny a schválení proběhne do pěti minut. Prostředky má obchodník na účtu ještě ten samý den. Start-up Lemonero totiž díky napojení na e-shopový systém a vlastnímu skóringovému modelu okamžitě zanalyzuje obrat obchodníka a zjistí, na jak vysokou půjčku daný e-shop bezpečně dosáhne.

„E-commerce je nesmírně dynamický obor a dostupnost růstových peněz je pro úspěch obchodníka klíčová. Banky ale pro začínající e-shopy nemají adekvátní produkty. Pro vyřízení půjčky požadují osobní návštěvu pobočky a předložení mnoha dokumentů včetně účetních závěrek, které jim mladé e-shopy přirozeně dát ještě nemohou. Lemonero naopak umí již po devíti měsících existence e-shopu efektivně vyhodnotit, na jakou půjčku bezpečně dosáhne, a bez složitého papírování mu pomůže v růstu. Vše je na pár kliknutí a kompletně online,“ popisuje Jan Laštůvka, CEO start-upu Lemonero.

-stk-