Marketing Festival 2021 odhalil sestavu přednášejících

pátek, 9. dubna 2021, 13:20 Aktuality, Marketing MediaGuru

Místo původně devíti oznámených přednášejících se nakonec na letošním Marketing Festivalu představí 10 přednášejících.

Zdroj: Marketing festival

Zdroj: Marketing festival

Letošní Marketing Festival na podzim opět namixuje svůj program online i offline. Místo původně devíti oznámených speakerů nakonec představí 10 přednášejících. Podařilo se získat kladnou odpověď třeba od vice chairmana Ogilvy Group Roryho Sutherlanda. Program dále slibuje představit Marka Ritsona s novou přednáškou a celodenním workshopem, Dr. Helen Edwards, Richarda Shottona a další jména, která na Festivalu ještě nebyla.

Hlavní část konference proběhne ve  dnech 23. - 24. září 2021 online. Konferenční přednášky budou předtočené, živě se mají vysílat následné diskuse s řečníky stejně jako hlavní workshopy. Offline budou zbylé části programu a oblíbené workshopy. Pořadatelé nechtějí vynechat ani závěrečnou párty, od níž si účastníci slibují nejoblíbenější součást festivalu – networking. Vše má probíhat v souladu s bezpečnostními pravidly a podle možností aktuální pandemické situace.

„Současná doba nám v mnohém komplikuje život. Na druhou stranu, díky novému online formátu dokážeme přivést jména, která nám na pozvání do Prahy odpovídala vždy rezolutním ne,“ uvádí zakladatel a pořadatel Marketing Festivalu Jindřich Fáborský

Mezi dalšími přednášejícími budou Senior Global Media Director Adidas Simon Peel. Velkou část své přednášky hodlá zasvětit boji proti něčemu, co nazývá „mor short-termismus”, tedy tomu, jak orientace na krátkodobé výsledky dlouhodobě ničí kreativitu i reklamní efektivitu.

Vystoupí také business analytička Grace Kite, Managing Directorka Magic Numbers, která se zabývá ekonometrickým modelováním v marketingu. Svou prací se snaží odpovědět na otázku, jak prokázat, že reklamní kampaně prodávají.

Tom Roach, VP & Brand Planning v Jellyfish, je expert na efektivitu reklam. Má za sebou přes 20 let v reklamě a poslední roky strávil po boku Lese Bineta jako Head of Effectiveness v adam&eveDDB.

Prof. Karen Nelson-Field, zakladatelka a CEO institutu Amplified Intelligence, se soustředí se na fenomén pozornosti ve světě digitálních médií a zpracovává výsledky dlouhodobých experimentů v této oblasti. Ve své přednášce předloží vědecké argumenty pro to, jakým způsobem mohou značky uspět v dnešní „attention economy" a zboří pár reklamních mýtů.

-mav-