Matěj Novák přechází z CPExu do DataSentics

úterý, 20. dubna 2021, 11:05 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Dosavadní ředitel Czech Publisher Exchange Matěj Novák zastřeší od května produkt Adpicker for Publishers ve firmě DataSentics.

Matěj Novák, zdroj: Internet Info

Matěj Novák, zdroj: Internet Info

Matěj Novák, který ke konci dubna končí na pozici ředitele Czech Publisher Exchange, nastoupí od května do firmy DataSentics, kde bude mít na starosti produkt Adpicker for Publishers. 

Adpicker je řešení pro efektivní a personalizované cílení reklamy založené na podobných machine learning principech, jaké používá Facebook či Google. Algoritmy jsou vždy na míru přizpůsobené konkrétnímu klientovi, s jehož daty se pracuje, přičemž je zcela transparentní. Adpicker v současnosti využívají například banky a pojišťovny jako Česká spořitelna, mediální agentury Adexpres/Dentsu, Cheil/Samsung a další. Hlavním úkolem Matěje Nováka bude prosadit produkt i na straně médií, včetně těch zahraničních.

„Segmentace uživatelů a efektivní cílení reklamy reklamy pro mne byla v CPExu od začátku zásadní témata. Když jsem viděl řešení a přístup DataSentics, několikrát jsem si říkal, že to mají opravdu hezky udělané a chytře vymyšlené, a záhy jsem také zjistil, že za skvělým produktem stojí i skvělý tým. Těším se na spolupráci, a věřím, že mé zkušenosti z médií pomohou Adpickeru k úspěchu na evropském trhu,“ říká k tomu Matěj Novák.

„Vyfázování third party cookies otřásá reklamním trhem a otevírá úplně nové možnosti. Mediální hráči se díky svým first party datům dostávají do unikátní pozice nabízet inzerentům personalizované reklamní služby, ale často nemají nutné zkušenosti a technologie. Od spojení naší Adpicker technologie s Matějovými zkušenostmi na mediálním trhu si slibuju, že pomůžeme mediálním hráčům vydobýt si významnější místo na trhu personalizované reklamy a nabízet inzerentům unikátní přidanou hodnotu v porovnání s uzavřenými reklamními ekosystémy“ komentuje čerstvě uzavřenou spolupráci Petr Bednařík, zakladatel a CEO DataSentics.

-stk-