Server Parlamentní Listy zavádí předplatné

pondělí, 19. dubna 2021, 15:35 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Server Parlamentní Listy.cz zavádí možnosti předplatného, v rámci kterého upravuje přístup ke svému obsahu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Server Parlamentní Listy.cz zavádí možnosti předplatného, v rámci kterého upravuje přístup ke svému obsahu. Například vyhledávat ve starších článcích bude možné jen zakoupením předplatného. 

V nabídce jsou tři možnosti předplatného: obsah bez reklam za roční poplatek 468 Kč (tj. 39 Kč měsíčně, včetně možnosti čtení článků 14 dní zpět), dále za obsah nabízený s dalšími benefity (bez reklam, možnosti přizpůsobení stránky, archivní obsah až 30 dní zpět, notifikace) za 1000 Kč ročně a poslední placenou možností je předplatné s názvem Podporuji Parlamentní Listy za 2 250 Kč (s možností např. neomezeného čerpání redakčního obsahu nebo diskusemi staršími 2 dny).

„Rádi bychom Vás vyzvali, abyste nám vyjádřili podporu zakoupením některé z těchto služeb. Pomůžete nám tím pokračovat v naší misi," uvedl web Parlamentní Listy.cz. Zdůvodnil rovněž, že hlavním zdrojem financování webu jsou příjmy z reklamy. Provozovatel webu se ale domnívá, že od těchto reklamních zdrojů je svým okolím odříznut „neférovými praktikami". Tím má na mysli především vytváření tlaku na zadavatele reklamy, aby se s webem inzertně nespojovali. Zároveň poukazuje na ostrakizující mýty o Parlamentních Listech. „V posledních letech je stupňován tlak na naši nezávislost. Jsme opakovaně negativně nálepkováni a na inzerenty je vytvářen tlak pro ostrakizaci našeho serveru. V mnoha případech lze zřetelně vidět provázanost mezi jednotlivými zdroji; personální, majetkovou nebo sponzorskou," uvádí rovněž.

Parlamentní Listy.cz měsíčně navštěvuje více než jeden milion reálných uživatelů (1,3 mil. RU v březnu 2021, zdroj: NetMonitor), kteří si zobrazili více než 26 mil. stránek. 

-mav-