Tesco mění vedení, generální ředitelkou je Navrátilová

pondělí, 19. dubna 2021, 17:20 Aktuality, Retail, Lidé MediaGuru

Tesco upravuje strukturu vedení a na nově vytvořenou pozici generální ředitelky nastupuje Katarína Navrátilová. Dosud výkonný ředitel Patrik Dojčinovič bude nově provozním ředitelem.

Katarína Navrátilová nastupuje do nově vytvořené pozice generální ředitelky Tesco ČR, zdroj: Tesco

Katarína Navrátilová nastupuje do nově vytvořené pozice generální ředitelky Tesco ČR, zdroj: Tesco

Obchodní řetězec Tesco mění strukturu vedení, která má být více flexibilní, aby dokázala lépe reflektovat zákaznické preference na místních trzích. Do nově vytvořené pozice generální ředitelky českého Tesca byla jmenována Katarína Navrátilová. V jejím týmu pokračuje dosavadní výkonný ředitel Patrik Dojčinovič na pozici provozního ředitele, který je zároveň zodpovědný i za dodavatelský řetězec. Markéta Hlaváčová pak obsadila místo produktové ředitelky. Vedení středoevropského Tesca má i nadále na starosti generální ředitel Matt Simister.

Na nově vytvořenou pozici generální ředitelky Tesco ČR nastoupila Katarína Navrátilová, která je s kariérou ve společnosti Tesco je spjatá více než 20 let, začínala jako koordinátorka nákupu. Od té doby prošla řadou pozic na komerčním oddělení, zastávala roli obchodní ředitelky v Tesco Kipa v Turecku. Následně byla členkou vedení středoevropského Tesca v pozici personální a následně i produktové ředitelky.

Pozici provozního ředitele bude nově zastávat Patrik Dojčinovič. Ten zahájil svou kariéru v Tescu v roce 2006 jako ředitel jednoho z obchodů. V rámci dalšího rozvoje strávil téměř rok v Anglii na provozech a v centrální kanceláři. Následně prošel řadou pozic na komerčním oddělení a vedl projekty v rámci střední Evropy. Fungování českého trhu důvěrně zná, protože až doposud zastával pozici výkonného ředitele.

Markéta Hlaváčová nově povede produktový tým v ČR. Svou pracovní kariéru zahájila v Tescu v rámci absolventského programu v produktovém oddělení, řídila ale i menší obchod v centru Londýna nebo se v thajském Bangkoku podílela na vývoji vlastní značky pro Asii. Po návratu do České republiky vedla oddělení drogerie pro střední Evropu, následně řídila oddělení trvanlivých potravin. 

Tesco rozšiřuje rozvoz potravin pro šest mil. zákazníků

středa 2. prosince 2020

-zue-

Tagy