Adidas za naběhané kilometry sesbírá plastový odpad

sobota, 29. května 2021, 08:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Značka Adidas na pražské Náplavce vytvořila vlnu z plastového odpadu. Vyzývá tak k běh za oceány.

Zdroj: Adidas

Zdroj: Adidas

Adidas postavila spolu s kolektivem PsychosNest z plastového odpadu vlnu, jež se tyčí na „pláži“ v Kayak Beach Baru na pražské Náplavce. Instalace vytvořená z plastových židlí, zalévacích konvic, polystyrenu a dalších předmětů, které byly sesbírané z povodí Berounky, má upozornit na problematiku plastů v oceánech. Zároveň tím sportovní značka vyzývá lidi k účasti na akci Run For The Oceans (Běhu za oceány).  

Ve dnech od 28. května do 8. června mohou lidé sbírat prostřednictvím aplikace Adidas Running kilometry. Značka společně s organizací Parley následně za každý kilometr odstraní z pláží, pobřeží a vzdálených ostrovů odpad odpovídající hmotnosti 10 plastových lahví, a to až do celkového objemu 227 000 kg.

Do propagace akce se zapojily i známé tváře, například Kovy, Bára Votíková, Andrea Bezděková, Natálie Kotková, Janek Rubeš a Honza Mikulka z Honest Guide, Jan Mejdr, Maxim Habanec i celá flotila Adidas Runners.  

Výzva značky Adidas k účasti na akci Run For The Oceans

Adidas se sběru plastového odpadu věnuje již od roku 2015, od té doby z příze Parley Ocean Plastic, z recyklovaného plastového odpadu zachyceného na plážích, vyrobila více než 30 milionů párů bot.

-stk-