BK Opava podporuje očkování studentským spotem

pátek, 14. května 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Basketbalový klub Opava se zapojil do propagace očkování proti nemoci covid–19 a nechal vyrobit spot, v němž účinkují hráči A týmu klubu.

Zdroj: repro spot BK Opava

Zdroj: repro spot BK Opava

Basketbalový klub Opava se zapojil do propagace očkování proti nemoci covid–19 a nechal vyrobit spot, v němž účinkují hráči A týmu klubu. 

Spot na objednávku pro BK Opava vyrobili studenti TV kroužku Slezského gymnázia v Opavě. Kromě hráčů ve spotu účinkuje Kryštof Vlček, bývalý úspěšný hráč a dnes asistent trenéra A týmu BK Opava. Se zvukem pomohlo Slezské divadlo a ze záznamu si také zahráli věrní fanoušci opavských basketbalistů a opavská basketbalová hala.

Zdroj: KB Opava

„Očkování považuji za základní kámen, který nám pomůže vrátit zpět naše fanoušky. Proto jsme zvolili claim #brzyzasespolu. Chci poděkovat studentům z opavského Slezského gymnázia, díky nim a jejich odvaze vznikl ve složitých podmínkách velmi uvěřitelný spot,“ říká Radim Vysocký, předseda představenstva BK Opava.

Spot se šíří nejen prostřednictvím tradičních komunikačních kanálů basketbalového klubu, ale též mezi fanoušky, na sociálních sítích města Opavy a sdíleli jej také třeba místní poslanci a senátoři.

„Reakce fanoušků jsou vesměs pozitivní i když se ozvaly i některé kritické či negativní hlasy. Nečekali jsme ale v takto kontroverzním tématu samou chválu. Spíše se ukazuje, jak jsou podobné iniciativy důležité a jak nedostatečnou práci na poli podpory očkování a vysvětlování odvádí stát,“ dodává Vysocký.

Zástupci BK Opava připravují další podobné výstupy, jejichž primárním cílem je co nejrychlejší návrat fungování klubu do normálního stavu. Basketbalový klub má v Opavě tradici dlouhou už skoro 80 let a jeho majitelem je Statutární město Opava. BK Opava má kromě A týmu ještě další mládežnické a žákovské týmy, které ale kvůli pandemii netrénují ani nehrají.

-mav-