Bořislavka Centrum má novou vizuální identitu

pondělí, 10. května 2021, 17:55 Aktuality, Marketing MediaGuru

Komplex budov Bořislavka Centrum, který právě dokončuje společnost KKCG Real Estate, má novou vizuální identitu.

Zdroj: KKCG Real Estate

Zdroj: KKCG Real Estate

Komplex budov Bořislavka Centrum, který právě dokončuje společnost KKCG Real Estate, má novou vizuální identitu. Východiskem pro nový vizuální styl byla samotná stavba, která je složena ze čtyř budov s důrazem na vnější otevřený prostor. Ústředním prvkem identity je litera B, kterou doplňuje nápis v na míru vytvořeném písmu.

Autory loga a celé vizuální identity je studio Toman Design, které ke spolupráci vyzvalo typografa Vojtěcha Říha z písmolijny Superior Type. Zakázku společnosti KKCG Real Estate tvůrci zpracovávali několik měsíců. Koncept se bude využívat nejen ve značení budov, ale také ve veškeré komunikaci – ať už na sociálních sítích, v online prostoru nebo v reklamě.

Zdroj: KKCG Real Estate

Zdroj: KKCG Real Estate

Zdroj: KKCG Real Estate

Zdroj: KKCG Real Estate

„Symbol projektu – písmeno B – odkazuje na základní myšlenku otevřeného prostoru, je zbaven vnitřní hmoty, asociuje hru světla na budovách a zároveň ctí estetiku architektury a geometrické prvky krystalů,“ přibližuje Lukáš Müller z Toman Design. Podobné lomy jsou typické i pro speciálně vytvořený font. Černobílý vizuální styl je doplněn gradientem signálních barev přecházejících od tyrkysové přes modrou až k fialové. Ten má připomínat barevnost skleněné fasády. S využitím barev je počítáno zejména pro akcenty či aktivní prvky na webu projektu.

Kromě písma byly také speciálně vytvořeny ikony pro orientační systém budovy a pro mobilní aplikaci.

Architektonické řešení Bořislavka Centra, které bude letos postupně uváděno do provozu, pochází z ateliéru Aulík Fišer Architekti. Objekt získal mimo jiné ocenění za nejlepší světový kancelářský projekt na prestižní soutěži International Property Awards.

-mav-