Česká Tesla představuje chytrou domácnost tancem

pátek, 28. května 2021, 07:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Česká značka Tesla spustila kampaň na své nové portfolio produktů chytré domácnosti.

Klíčový vizuál k podpoře produktů chytré domácnosti od značky Tesla, zdroj: Tesla

Klíčový vizuál k podpoře produktů chytré domácnosti od značky Tesla, zdroj: Tesla

Tradiční česká značka Tesla vstoupila v březnu na trh se svým novým portfoliem produktů chytré domácnosti. Od května jej podporuje kampaní, jež propojuje chytrou domácnost s tancem.

„Hledali jsme dlouhodobý kreativní koncept, který se bude prolínat všemi našimi komunikačními aktivitami. Potřebovali jsme se vyhnout stereotypní reklamě v oblasti smart řešení, a naopak jsme značku chtěli komunikačně odlišit, aby byla zapamatovatelná,“ komentuje Matěj Nimmerrichter, project manager značky Tesla. 

Kampaň začala v polovině května a potrvá do konce června. Běží na internetu a na sociálních sítích, její součástí je i spolupráce s influencery. 

Kreativní koncept vychází z insightu, že pokud je chytrá domácnost automatizovaná, funguje tak, že šetří čas a díky tomu zbývá více energie na   zábavu. Od této myšlenky se odvíjí i více než minutové brandové video, které se ve své zkrácené verzi objevuje na YouTube, dále na Facebooku nebo Instagramu. Důležitou součástí komunikace je také pět produktových bumperů, které propagují jednotlivé kategorie produktů, jako jsou chytré dávkovače jídla, čističky vzduchu a také samotnou aplikaci, která je plně lokalizovaná do českého jazyka. 

Brandové video české značky Tesla

„Spojení značky s tancem nebo jiným uměním, které je ústředním motivem videa, je přenositelné do jiných zemí a dá se na něj navázat v dalších kampaních,“ vysvětluje Matěj Nimmerrichter.

V rámci influencer komunikace odstartovala také #TeslaVýzva, kde soutěžící společně s influencery hledají symbol „T“ z loga Tesla ve svém životě. Ze strany influencerů se do výzvy zapojily například Andrea Kalousová, Karolína Mališová nebo Anna Kadeřávková.

„Naším hlavním cílem je komunikovat Teslu jako novou značku na trhu smarthome a její aktuální kategorie, poznávat cílovou skupinu, a zároveň získávat důležitá data potřebná pro další komunikaci,“ dodává Nimmerrichter.

Za marketingem stojí distributor – společnost Witty. Kreativa je dílem agentury NRDR. PR aktivity má na starosti MSL, o sociální sítě se stará Socialsharks.

-stk-