CNC uvádí mobilní aplikaci, pracuje s umělou inteligencí

pondělí, 10. května 2021, 15:05 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Nová mobilní aplikace skládá obsah z různých titulů CNC na jedno místo. Obsah vybírá i řadí algoritmus umělé inteligence.

Zdroj: Czech News Center

Zdroj: Czech News Center

Mediální dům Czech News Center  (CNC) uvádí novou mobilní aplikaci pro telefony s Androidem i iOS s názvem Pět minut. Skládá obsah z různých titulů CNC na jedno místo. Obsah vybírá i řadí algoritmus umělé inteligence, který se z chování naučí rozeznávat preference konkrétního čtenáře.

„Při tvorbě aplikace Pět minut jsme kladli největší důraz na obsah. Velké fotky, titulky a náhledy článků jsou v aplikaci to hlavní. Vidíte je okamžitě a rovnou v nich můžete listovat intuitivním scrollováním dolů,” popisuje Ondřej Javornický, Product Team Leader ze společnosti CNC.

Aplikace nabízí jen základní nastavení. Zvolit si lze například světlý či tmavý režim nebo to, kolik uživatel vidí ze zobrazovaného obsahu – zda jen fotku a titulek, případně i úvod článku.

„Zatím zobrazujeme v aplikaci pouze články, které jsou v našich titulech dostupné zdarma. Do budoucna plánujeme i přidání našeho placeného obsahu. Předplatitelé, kteří využívají naší službu Premium pro vícero titulů, tak budou mít všechen svůj placený obsah přístupný z jednoho místa,” doplňuje Javornický.

V aplikaci Pět minut se zobrazují zprávy z deníků E15, Blesk, z časopisu Reflex, ženských magazínů, Živě.cz nebo třeba ze sportovních titulů. Do budoucna se nemá rozšiřovat pouze obsah, ale i doporučovací algoritmy nebo funkcionality.

-mav-