Cool v kampani z pražské náplavky dodává městu šťávu

neděle, 16. května 2021, 08:25 Aktuality, Reklama MediaGuru

Cool přichází s novou příchutí Rybíz a limetka. Celé své portfolio nabídne ve verzi s 0% obsahem alkoholu. Spouští i novou kampaň.

Cool přidává letos novou příchuť Rybíz a limetka, zdroj: Pivovary Staropramen

Cool přidává letos novou příchuť Rybíz a limetka, zdroj: Pivovary Staropramen

Značka pivního mixu Cool přichází na trh s novou nealkoholickou příchutí – Rybíz a limetka. Rovněž uvede celé své nealko portfolio ve verzi s obsahem alkoholu 0,0 % obj. Novinky podpoří reklamní kampaň s akvarelovými barvami. 

Produktovými novinkami Cool reaguje na dynamický růst pivních mixů – objem jejich prodejů vzrostl loni o 19,7 %, jejich nealkoholické verze dokonce o 32,9 %. „Již několik let je nejprodávanější variantou grep. Přesto vnímáme, že velká část konzumentů ráda experimentuje a zkouší nové příchutě. To se nám potvrdilo i loni u příchutě Malina a borůvka,“ vysvětluje důvody uvedení novinky manažerka značky Katarína Košťáliková. 

Kromě touhy objevovat je ve spotřebitelském chování zřejmý trend rostoucí preference nealkoholických variant. Z tohoto důvodu přináší Cool na trh variantu 0,0 % obj. alkoholu u všech příchutí nealko portfolia. „S ohledem na aktivnější životní styl se spotřebitelé u ochucených nápojů čím dál více zajímají o jejich energetickou hodnotu. Vedle absence konzervantů a umělých barviv je uvedení verze s obsahem alkoholu 0,0 % obj. další krok, abychom vyšli vstříc jejich potřebám,“ uvádí Košťáliková. Novinka bude mít pouze 18 kcal na 100 ml, což bude zřejmé i na přední straně obalu.

Cool rovněž spouští novou kampaň „Dej městu šťávu“, v níž hrají opět důležitou roli akvarelové barvy. „Marketingová komunikace i letos pokračuje ve využívání akvarelových motivů, které jsou ústředním a spojovacím prvkem všech formátů, které ke komunikaci využíváme,“ vysvětluje Katarína Košťáliková.

Kampaní cílí značka na mladé dospělé lidi. Prostřednictvím nového reklamního spotu, který byl natáčen mimo jiné i na pražské náplavce, oživuje města, která jsou nyní více než kdy dříve opuštěná a nálada v nich pochmurná. Akvarely a ovoce rozlévající se z Cool plechovek po zdech a chodníku mají dodat prostředí šťávu.

Kampaň bude k vidění v televizi, outdooru, na internetu a sociálních sítích. Její součástí budou i partnerství, aktivace a PR.

Jedním z partnerství je pokračující spolupráce se značkou Rekola, která tak nabídne volné jízdy. „S Rekoly plánujeme ukázat, kam všude se ve městech dá vyjet na výlet, aktivně trávit volný čas s přáteli a po sportu se osvěžit právě nealkoholickým drinkem s různými příchutěmi,“ říká Katarína Košťáliková. Chybět nebudou ani samplingové aktivity. A poprvé ve své desetileté historii značka plánuje pro komunikaci využít také influencery.

Kreativa kampaně vznikla v dílně agentury Loosers. Produkci zajistila společnost Filmservice. Režie se ujal Štěpán FOK Vodrážka. Natáčení probíhalo kromě náplavky také na Letné, basketbalovém hřišti v Lannově ulici a na střeše Domu Radost. 

-stk-