ČS spouští kampaň zaměřenou na #digiprarodiče

pátek, 7. května 2021, 12:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

V rámci nové kampaně chce Česká spořitelna propojit studenty se starší generací.

Zdroj: Repro YT Česká spořitelna

Zdroj: Repro YT Česká spořitelna

Česká spořitelna startuje v rámci programu „Abeceda vzdělávání pro seniory“ novou kampaň s názvem #digiprarodiče, zaměřenou na vzdělávání starší generace. Studenti středních a vysokých škol v online prostředí v ní budou učit seniory, jak zacházet s moderními technologiemi. 

Mladá generace bude v rámci kampaně pro tu starší pořádat online kurzy a připraví rovněž sérii videonávodů, dostupné na stránce www.digiprarodice.cz. Seniorům v nich vysvětlí, jak například nastavit svůj mobilní telefon, jaké mohou využívat aplikace nebo jak pracovat s internetem. 

„Za normálních podmínek by se lektor se svými ,žáky' sešel v některé z našich poboček České spořitelny, pandemie tomuto kroku ale udělala čáru přes rozpočet. Jsme proto moc rádi, že se nám podařilo celou iniciativu přenést do on-line prostředí a znovu tak propojit obě generace,” vysvětluje manažerka projektu Abeceda vzdělávání pro seniory Andrea Hutková a dodává: „#digiprarodiče je iniciativa pro mladé ve věku 16–25 let, kteří se v digitálním světě cítí jako ryba ve vodě a mohou pomoci babičce a dědovi s nastavením chytrého telefonu, aplikacemi nebo internetem.”

Iniciativu, která probíhá pod hlavičkou projektu finančního gramotnosti Abeceda peněz, podpoří i kampaň na sociálních sítích, zejména na Instagramu a Facebooku a také prostřednictvím audiospotů na YouTube a Spotify. Součástí bude i spolupráce s influencery, jako je Naty Hrychová, Makyna, Any, Falenkaa nebo Holka z Letné.     

„Cílem kampaně je mladé zaujmout a přesvědčit, aby starší generaci pomohli cítit se #silnější ve světě moderních technologií. Chceme mladou cílovou skupinu inspirovat, aby si byli blíž se svými prarodiči, věnovali jim svůj volný čas a naučili je něco nového, nebo jim jen ukázali videonávody, které jim mohou pomoci s ovládáním vybraných funkcí a aplikací v chytrých telefonech. Videonávody jsou na webu, na který vedou všechna Instagramová Stories nebo příspěvky na Facebooku. Influenceři nám pomohou s představením projektu i praktickou ukázkou, jakou radost společně strávený čas s prarodiči může přinést,” doplňuje Veronika Gréková, která má digitální kampaň na starost.

Zúčastnit se iniciativy mohou jak starší klienti Česká spořitelny, kterých je ve věku 65 let a více přes 400 tisíc, tak i senioři, kteří nejsou klienty banky, ale chtějí se zlepšit ve využívání moderních technologií.

Kampaň je součástí nového komunikačního konceptu „Jste silnější, než si myslíte”, který Česká spořitelna nedávno představila.

ČS: Přemýšlíme, jak naše poslání převést do 21. století

úterý 27. dubna 2021

-stk-