ČT chystá třetí řadu Případů 1. oddělení či seriál Špunti na cestě

čtvrtek, 13. května 2021, 12:00 TV MediaGuru

Po šesti letech se začne natáčet třetí řada Případů 1. oddělení. ČT dále připravuje mj. komediální seriál Špunti na cestě, detektivní Stíny v mlze nebo minisérii Devadesátky.

Fotografie z první řady seriálu Případy 1. oddělení, zdroj: ČT

Fotografie z první řady seriálu Případy 1. oddělení, zdroj: ČT

Česká televize ve čtvrtek představila devatenáct nových pořadů, mezi kterými jsou seriály, filmy i nové řady dřívějších pořadů. Celkový počet nových projektů ČT má být ale vyšší.

Po šesti letech se vrátí seriál Případy 1. oddělení, kriminální seriál přináší příběhy z pražské mordparty. Česká televize už vysílala dvě řady tohoto seriálu. V hereckém obsazení se opět představí Ondřej Vetchý, Boleslav Polívka, Filip Blažek, Miroslav Hanuš či Miroslav Vladyka.  „Potřebovali jsme získat odstup, nové zkušenosti. Když se vracíte k legendě, musíte to udělat s plným respektem a po důkladném zvážení, zda umíte navázat na to dobré a přinést i něco navíc. A my společně dospěli k tomu, že si na to troufneme,“ uvedl Michal Reitler, kreativní producent.

Blízko dokončení je detektivka Stíny v mlze s Petrou Špalkovou a Jiřím Vyorálkem v hlavních rolích a seriál Devadesátky, v němž hrají Ondřej Sokol, Martin Finger, Vasil Fridrich nebo Pavel Batěk. Jde o šestidílnou minisérii popisující vyšetřování klíčových případů první poloviny 90. let. 

Ve střižně už je i televizní série s pracovním názvem Pozadí událostí Jana Hřebejka a Petra Jarchovského. Čtyřdílný komediální seriál se zabývá vztahy mezi muži a ženami v době kampaně MeeToo a měnících se společenských rolí. Ve střižně je také pět příběhů Marka Epsteina, které uvidí diváci České televize pod názvem Hlavně to zdraví na přelomu roku. Komediální cyklus má přinést humorné příběhy o lidech, kteří se vyrovnávají s různými chorobami. 

Připravuje se také natáčení komediálního seriálu Špunti na cestě, který naváže na filmovou předlohu Špunti na vodě. Tu v kinech vidělo více než 400 tisíc lidí. Seriál se začne natáčet v příštím týdnu a natáčení potrvá až do konce října. Role v seriálu obsadí mj. Jiří Langmajer, Tatiana Dyková nebo David Novotný.

Uprostřed natáčení je i třídílná minisérie Docent s ústřední postavou docenta Stehlíka v podání Ivana Trojana, jemuž sekundují Tereza Ramba, Ondřej Vetchý, Matěj Hádek a Marek Taclík. Minisérie z kriminalistického prostředí hlavního města pojednává o zdánlivě nesourodé dvojici policistů.

Česká televize i nadále pokračuje v podpoře celovečerních filmů a dokumentů. Režisér Jakub Sommer pracuje na snímku Můj život s Bohuslavem Martinů, Tomáš Bojar sleduje v dokumentu Nahoře i dole osudy válečných pilotů Františka Fajtla a Filipa Jánského a Helena Třeštíková se vrátila k recidivistovi Renému. Tomáš Hodan se  pustil do režie svého celovečerního debutu. V Posledním závodu chce připomenout lyžaře Hanče, Ratha a Vrbatu. Záběry aktuálně sbírá také Ivo Macharáček, připravuje pokračování Tajemství staré bambitky.

Svůj pořad také chystá vítězka soutěže Peče celá země Petra Burianová s názvem Pečení na neděli. Pořady by měl přiblížit zvyky a tradice českého a moravského venkova a rovněž i tradiční recepty. Na dokumentech pracuje Helena Třeštíková, Olga Sommerová i Jiří Strach. Ten se po minisérii Docent zaměří na Jiřinu Bohdalovou. Na nejmenší publikum čeká pokračování Anči a Pepíka i premiérový večerníček Jezevec Chrujda.

Kompletní přehled připravovaných pořadů si můžete prohlédnout v materiálu níže.

-mav-