Komunikaci Letiště Praha vede Tučníková, přichází Kuhnová

čtvrtek, 13. května 2021, 16:35 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Korporátní a marketingovou komunikaci letiště povede Marcela Tučníková, manažerkou bude Zdeňka Svoboda Kuhnová.

Marcela Tučníková (vlevo) a Zdeňka Svoboda Kuhnová (vpravo), zdroj: Letiště Praha

Marcela Tučníková (vlevo) a Zdeňka Svoboda Kuhnová (vpravo), zdroj: Letiště Praha

Novou ředitelkou Korporátní a marketingové komunikace Letiště Praha je od května Marcela Tučníková. Na pozici střídá Mariku Janouškovou, která odchází na mateřskou dovolenou. Změna je tak i na pozici manažera externí komunikace a marketingu, kterou doteď Tučníková zastávala. Nově tento tým povede Zdeňka Svoboda Kuhnová.

Marcela Tučníková bude nově přímo řídit interní a korporátní komunikaci, firemní odpovědnost a zaštitovat agendu pořádání eventů na letišti. Zdeňka Svoboda Kuhnová bude ze své pozice koordinovat aktivity letiště v oblasti externí komunikace a zároveň všechny marketingové projekty společnosti. 

Marcela Tučníková na pražské letiště nastoupila loni v listopadu. Předtím působila v eventové a vzdělávací agentuře Česká cesta na pozici ředitelky marketingu a komunikace. Většinu svých profesních zkušeností získala v přední PR agentuře AMI Communications, kde pracovala více než 15 let. Vystudovala Fakultu podnikohospodářskou na Vysoké škole ekonomické v Praze. 

Zdeňka Svoboda Kuhnová má 25 let zkušeností v oblasti strategické komunikace. Ty načerpala především v agentuře Ogilvy PR a Pleon Impact, kterou téměř 20 let vedla. Jejím posledním působištěm bylo na pozici Head of PR a tiskové mluvčí v online supermarketu Rohlík. Vystudovala marketing a management na UNYP.

-stk-