Letiště Praha si v nové kampani slovně hraje s létáním

pátek, 14. května 2021, 15:55 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pražské Letiště Václava Havla spouští novou imageovou kampaň, v níž chce vrátit „létání správný význam“.

Jeden z příkladů klíčových vizuálů aktuální kampaně pražského Letiště Václava Havla, zdroj: Letiště Praha

Jeden z příkladů klíčových vizuálů aktuální kampaně pražského Letiště Václava Havla, zdroj: Letiště Praha

Letiště Praha startuje novou imageovou kampaň, jež se zaměřuje na obecnou podporu létání a také na bezpečné cestování do klíčových destinací během letních měsíců. 

„Kampaní chceme vyvolat vzpomínky na staré časy, kdy vše bylo normální, a probudit touhu po cestování a zážitcích. V nejbližším období se zaměříme zejména na podporu chuti cestovat za sluníčkem do oblíbených destinací jako je například Chorvatsko, Řecko či Španělsko,“ říká Marcela Tučníková, ředitelka marketingové a korporátní komunikace Letiště Praha, a dodává: „Chceme také ukázat, že cestování je možné a je bezpečné. Cestující navíc mohou pro své pohodlí využít našich letištních služeb. Zaparkovat přímo u terminálů či si dopřát komfortu letištních salonků.“

Kampaň se opírá o slovní hříčky a příjemné letní fotografie, na kterých dominuje moře a písek. Před více než rokem se doba změnila. Necestujeme, místo práce zůstáváme na home office, děti nechodí do škol. A tak jen létáme z callu na call. Sledujeme, jak v další vlně křivky exponenciálně vylétly, jiné dramaticky slétly na minimum. V posledním roce jako by nám uletěly včely. Spousta létání, ale přitom jsme pořád doma. Proto jsme kampaň postavili na myšlence, kdy je na čase vrátit létání zase ten správný význam,“ vysvětluje Iva Bízová, Creative CEO agentury Loosers, jež je pod kampaní podepsána. 

Nová komunikace odstartuje v průběhu května.Využijeme jak digitální, tak i offline reklamní formáty. Postupně se tak lidé budou moci s kampaní setkat na sociálních sítích, na YouTube a v obsahové síti ve formě statických příspěvků i krátkých videí. Tyto formáty následně doplní i nosiče přímo v prostorách terminálů Letiště Praha,“ popisuje Radek Šafránek, specialista online marketingu letiště. 

Celou kampaň doplňuje webová stránka www.zazitkyuzcekaji.cz, kde cestující najdou detailní přehled všech aktuálně dostupných linek z pražského letiště včetně informací o tom, jaké letecké společnosti do dané destinace létají. U nejoblíbenějších destinací jsou připraveny i cestovatelské průvodce s tipy na výlety a pamětihodnosti. 

Zároveň jsou na webu umístěny informace o bezpečném letu, opatřeních na letišti a také podmínkách odletu a návratu z konkrétních zemí.

-stk-