Olympijský festival se bude konat v Praze a Brně

neděle, 30. května 2021, 08:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

U příležitosti nadcházející olympiády v Tokiu odstartují v Praze i Brně olympijské festivaly. Součástí budou také příměstské tábory.

Zdroj: ČOV

Zdroj: ČOV

O rok odložené olympijské hry v Tokiu, jež se budou kvůli pandemii odehrávat bez přítomnosti fanoušků, začnou 23. července. Ve stejný den odstartují v Praze i Brně Olympijské festivaly, které nabídnou po dobu 17 dní přes 30 sportů k vyzkoušení. Jejich hlavním motivem je podpořit návrat dětí ke sportu, proto se poprvé uskuteční i příměstské tábory. Chybět nebudou ani paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo vzdělávací zóna. 

„Celé olympijské hry a dění kolem vnímám jako symbol návratu ke sportování. Věřím, že právě v Tokiu vzniknou nové vzory pro mladou generaci, což je v této době velmi důležité,“ říká předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Olympijské festivaly tak zprostředkují nejen úspěchy našich reprezentantů, ale umožní dětem si sporty přímo vyzkoušet, často za asistence olympioniků, a následně dostanou od sportovního svazu doporučení na svůj nejbližší oddíl.“   

Olympijské festivaly se budou řídit aktuálním doporučením k organizování akcí. V Praze bude kapacita areálu 2500 lidí v jednu chvíli během prvního týdne a od 1. srpna se počet zvýší až na 3 000 návštěvníků. Vstupné zůstaně stejné jako v předchozích letech, tedy 50 korun. Děti do 12 let, ZTP a senioři nad 65 let budou mít vstup zdarma. 

Na webu olympijskyfestival.cz najdou návštěvníci rezervační systém, který bude sloužit nejen k zamluvení sportoviště, ale hlavně ke koupi vstupenek. Do prodeje přímo u vstupu do festivalu bude každý den uvolněno menší množství lístků. Důvodem je regulace počtu lidí. „Bezpečnost celé akce je pro nás nejdůležitější. Každý návštěvník se bude muset prokázat buď covid pasem, nebo negativním testem, který si může udělat i v odborném zařízení před vchodem do areálu,“ dodává místopředseda Českého olympijského výboru Libor Varhaník.

Vybrané okamžiky nejen ze zákulisí Českého olympijského týmu v Tokiu, ale i z festivalů, přinese olympijská televize Czech team TV, jejíž otevřené studio i zatím tajné moderátory, uvidí návštěvníci Olympijského festivalu v Praze.

V Praze, kam se Olympijský festival vrací po sedmi letech, otevře brány Olympu Centra sportu ministerstva vnitra, kde se připravují vrcholoví sportovci. Jedním ze členů je i skateboardista Maxim Habanec, který vymýšlí obsah do zóny Toyota Skatepark. „Pořád věřím, že se do Tokia kvalifikuji, ale zároveň mám obrovskou radost, že můžu připravit různé triky a srandičky do skateparků ve festivalech.“

První Olympijský festival, ještě pod názvem Olympijský park, se konal v Praze na Letné během olympijských her v Soči v roce 2014. Při letní olympiádě v Riu de Janeiro nabídl mnohé sporty na přehradě Lipno. Původně český nápad následně převzal i Mezinárodní olympijský výbor a šíří ji dál, letos poprvé se akce uskuteční také ve Francii, Litvě, Nizozemí a na Slovensku. 

-stk-