Penny inovuje svůj věrnostní program Moje Penny

čtvrtek, 6. května 2021, 07:20 Aktuality, Reklama MediaGuru

Penny přichází s novou podobou svého věrnostního programu Moje Penny a s ním i mobilní aplikaci.

Penny přichází s novou podobou věrnostního programu i mobilní aplikace, zdroj: Penny.

Penny přichází s novou podobou věrnostního programu i mobilní aplikace, zdroj: Penny.

Obchodní řetězec Penny představuje inovovaný věrnostní program Moje Penny. Zákazníci si jej mohou používat prostřednictvím mobilní aplikace.  

„Věrnostní program jsme rozšířili o nové funkce a výhody, abychom tak odměnili naše stálé zákazníky. Na první pohled nejvíce viditelnou změnou je, že zákazníkům nabídneme více druhů Penny karty. Díky tomu bude náš věrnostní program dostupnější ještě širšímu počtu zákazníků než doposud,“ říká Vít Vojtěch, vedoucí strategického marketingu společnosti Penny.  

„Někteří zákazníci preferují tradiční plastovou Penny kartu a stačí jim pouze základní výhody, které karta poskytuje. Jiní chtějí využívat více výhod a zároveň aktivně používat aplikaci ve svém mobilním telefonu. Proto jsme chtěli dát zákazníkům možnost volby. Nyní si mohou zvolit jednu ze tří variant,“ doplňuje Vít Vojtěch.

První možností je tak pro zákazníky Základní slevová karta, o kterou si zájemce může zažádat na jakékoliv prodejně Penny. V tomto případě není nutná registrace a platnost karty není časově omezena. Kartou řetězec vychází vstříc zejména seniorům a technicky méně zdatným zákazníkům, kteří nechtějí, nebo nejsou zvyklí aktivně využívat chytrý telefon. Zákazník může začít kartu ihned používat a získává s ní slevy na celou řadu produktů, které jsou v letáku zvýhodněné pouze pro držitele karet. Dále mohou držitelé této základní karty využívat slevy na nasbírané body v rámci věrnostních kampaní, nebo na časopis S Penny u stolu.

Druhá věrnostní karta je plně digitální a propojená s mobilní aplikací, která je dostupná pro telefony s operačním systémem Android i iOS. Zákazník se zaregistruje online do účtu Moje Penny, následně aktivuje kartu v aplikaci. Kromě výše uvedených výhod základní karty, mohou vlastníci digitální karty prostřednictvím aplikace využívat slevové kupony na vybrané výrobky, mohou se účastnit exkluzivních soutěží, využívat slevy na zájezdy při využití služby Penny dovolená a další výhody. 

Třetí možnost věrnostní karty se vztahuje na uživatele, kteří se do věrnostního programu registrovali v minulosti a Penny kartu již vlastní. Zákazník si může ponechat stávající kartu, pouze si stáhne novou aplikace Penny. Veškeré výhody karty pak zákazníkům i nadále zůstávají a kartu lze bezproblémově užívat. 

Digitální zákaznická karta je propojena se zcela novou aplikací Penny. Ta přináší oproti původní aplikaci několik novinek. Nově v ní budou slevové kupóny na oblíbené produkty, které budou k dispozici pouze uživatelům aplikace a držitelům digitální karty. Mezi další funkce aplikace patří možnost vyhledání jakékoliv prodejny nebo akční leták v digitální podobě. V nejbližších týdnech bude aplikace doplněna o další funkce, jako například vytváření vlastního nákupního seznamu.

Mobilní aplikace získává ve věrnostních programech čím dál důležitější místo. Nedávno zpřístupnil svou aplikaci Můj Albert i obchodní řetězec Albert, v níž lidé získávají kredity, které mohou následně uplatnit při nákupech. Aplikaci ve věrnostním programu nabízí i Tesco, Billa či Globus.

-stk-