PNS uvedla kontrolu neadresné distribuce, čeká růst tisku

pondělí, 17. května 2021, 17:50 Aktuality, Tisk MediaGuru

PNS spustila online platformu pro kontrolu neadresné distribuce. V případě tištěných titulů očekává v létě růst prodaného nákladu.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

První novinová společnost (PNS) spustila online platformu pro kontrolu neadresné distribuce. Platforma sdružuje dobrovolníky podle aktuálních distribučních plánů a tito. dobrovolníci mají poskytovat zpětnou vazbu o tom, zda obdrželi letáky, či nikoliv.

„Pilotní fázi nového procesu postaveného na online platformě jsme spustili na Praze 9 a zapojili jsme do ní několik desítek kolegů z centrály. V rámci ní se budeme učit pracovat nejen s platformou, ale také s motivací dobrovolníků,“ sdělil Ondřej Vaňha, místopředseda představenstva PNS. Společnost má po celé republice na 14 tisíc prodejních míst a osm tisíc doručovatelů.

Pilotní fáze projektu skončí v průběhu května. V dalším kroku plánuje PNS projekt rozšířit na území celé Prahy. Platforma má mít potenciál na pokrytí celé ČR, zapojení rodinných příslušníků a zaměstnanců. V plánu je také oslovení obchodních partnerů.

Firma zároveň uvedla, že trh novin a časopisů zaznamenal v letošním dubnu meziroční růst prodaného nákladu o 7 % a oproti letošnímu březnu o 8 %. Podle PNS můžeme navíc v letních měsících čekat dvojciferné růsty prodejů způsobené také předpokládaným zájmem o domácí turistické cíle. „Pokud se bude epidemická situace vyvíjet podle očekávání, bude rok 2021 minimálně na úrovni z roku 2019. Je zde ale velká šance, že dokonce překoná předcovidový rok," uvedla PNS.

-mav-