Autor textu MediaGuru
Kvůli nedostatečné ochraně dat je ochotno službu přestat používat
8 z 10 Čechů. Až 15 % tak již učinilo.
Ochrana osobních údajů je ve společnosti čím dál tím palčivější otázka, která s pandemií získala ještě na důležitosti. Více než polovina Čechů (55 %) se domnívá, že má svá osobní data pod kontrolou. Pokud by firma osobní data chránila nedostatečně, 8 z 10 zákazníků je ochotno její služby přestat používat. Vyplývá to z aktuálního průzkumu mobilního operátora Vodafone, který proběhl na vzorku 1204 respondentů.
Tomu, že mají svá osobní data pod kontrolou, více věří mladší lidé a ti s nižším vzděláváním. Naopak starší generace a dotázaní s vyšším vzděláním mají jisté pochyby. Za osobní údaje je nejčastěji považováno rodné číslo (99 %), číslo účtu (88 %) či soukromá e-mailová adresa (85 %). Naopak oblíbená barva, číslo bot či pracovní e-mail většinou jako osobní informace vnímány nejsou.
Jen 5 % respondentů si vždy čte informace o cookies, 43 % tak činí občas. Téměř třetina Čechů (29 %) k online nákupu využívá našeptávání nejvhodnější volby. Více než tři čtvrtiny populace (79 %) používá některé z klubových členství či slevových karet, přičemž si většina lidí (66 %) uvědomuje, že firmy z nich tahají osobní data. Častěji jsou o tom přesvědčeni vysokoškoláci, muži a starší generace ve věku 46 až 55 let.
Strach ze zneužití osobních dat má třetina dotázaných, přičemž nejvíce se obávají nevyžádané reklamy (13 %), napadení bankovních účtů (11 %), zneužití (10 %), přeprodeje osobních údajů (9 %) a krádeže financí (9 %). Více než dvě pětiny (44 %) by se vzdaly výhod nových technologií s cílem ochrany svých údajů. Větší ochotu k tomu mají lidé ve věku 36 až 45 let, případně i starší.
Z hlediska práce s osobními daty jsou nejlépe hodnoceny banky, poskytovatelé energií a mobilní operátoři. Naopak mezi nejhůře patří fitness, sociální sítě, kadeřnictví a menší kamenné obchody. Méně než polovina Čechů si myslí, že s osobními daty pracují bezpečně e-shopy.
Až 82 % Čechů by přestalo používat služby firmy, jež by se starala o jejich osobní údaje nedostatečně, z čehož 28 % určitě, 54 % možná. V minulosti už tak učinilo 15 % dotázaných.
Kvůli boji s pandemií by více než polovina dotázaných (56 %) akceptovala využití svých osobních údajů například pro měření koncentrace osob na jednom místě. Vstřícnější k tomu jsou muži a zároveň nejmladší i nejstarší respondenti. Proti jsou lidé většinou kvůli obavám z narušení soukromí či možnostech zneužití.
-stk-
# výzkum # důvěra # Vodafone # GDPR # ochrana osobních údajů # osobní údaje
Autor textu MediaGuru
# Aktuality # Reklama # TV & video
Media Master navrhuje přechod do konkurzu. Reorganizace podle firmy
ztratila smysl.
Na trh přichází novinka 7Days Oreo, spojující v sobě croissant 7Days s krémem s vanilkovou příchutí a kousky sušenek Oreo. Podporuje je kampaň se sloganem „Dej košem všednosti“, která vychází z globálního konceptu „Prank the routine“. „Náš koncept staví na lákavé nejednoznačnosti. Nedáváme totiž jasnou odpověď na to, kdo koho vlastně inspiroval. Chceme, aby se fanoušci obou značek při zakousnutí do tohoto jedinečného dua sami rozhodli, zda právě znovuobjevují croissant 7Days, nebo ochutnávají sušenky Oreo ve zcela nové podobě,“ říká Jan Byrtus, Brand Manager společnosti Mondelēz, do jejíhož portfolia obě dvě značky patří. Novinka je dostupná ve dvou formátech balení, a to 60 g a 98 g. Její uvedení doprovází kampaň, jež odstartovala 1. dubna v televizi, digitálním prostředí a na sociálních sítích. Podpora proběhne také v místech prodeje, kde na spotřebitele čeká sampling, soutěže nebo taste testy.
# Aktuality # TV & video # Data
Nová studie společnosti Precisify ukazuje, že navzdory rostoucí fragmentaci
mediálního chování zůstává YouTube jediným prostředím, které ve
velkém měřítku zasahuje jak generaci Z, tak mileniály.