Výstaviště Praha uvádí Expolab, místo pro hybridní eventy

středa, 19. května 2021, 18:40 Aktuality, Marketing MediaGuru

Pod názvem Expolab nabídne pražské Výstaviště nové prostory pro pořádání hybridních eventů.

Zdroj: Výstaviště Praha

Zdroj: Výstaviště Praha

U příležitosti 130 let od první Jubilejní výstavy otevírá Výstaviště Praha prostor pro hybridní eventy s názvem Expolab, který lze využít v podstatě v kterékoli budově areálu či venku. Nabídne možnost hybridních konferencí, veletrhů či jiných eventů, které v jeden moment dokážou oslovit až tisíc fyzicky přítomných návštěvníku a další online. Díky technologickému řešení, za kterým stojí Xlab Realtime, bude možné se ocitnout třeba na jedné z prvních zdejších výstav v 19. století, v kosmu nebo mezi světovými řečníky.

„V důsledku pandemie prochází celosvětový byznys velkou proměnou a řada věcí se přesunula již pevně do online světa. I my si uvědomujeme, že musíme včas reagovat na požadavky trhu a nabídnout zábavu i zázemí pro byznys nejen na místě, ale i online. Proto jsem rád za úzkou spolupráci s firmou Xlab Realtime, se kterou nyní společně představujeme Expolab. Tato novinka, se kterou přicházíme v čase postupného rozvolnění, nabídne tři základní parametry dnešní doby – špičkové technologické zázemí, unikátní prostory svou rozmanitostí a rozsahem, tedy možnost oslovení zákazníka na místě ve velkém počtu a nekonečně online, a v neposlední řadě servis v oblasti bezpečnosti a hygieny,“ popisuje Tomáš Hübl, předseda představenstva Výstaviště Praha. 

Technologické zázemí zajišťuje v Expolabu tech-art agentura Xlab Realtime, jež má na starosti komplexní technologický servis včetně kreativního řešení akce. „Nejde o samotné technologie, ale jejich kreativní využití. Xlab Realtime přináší do Expolabu multimediální design, pohybovou grafiku, speciální efekty a interaktivitu,“ vysvětluje CEO agentury Jindřich Trapl.  

Při pořádání eventu tak bude možné nejen využít virtuální prostředí, včetně studia se zeleným plátnem, videomapping, ale i holografický přenos. Možné bude používat i dynamické prostředí neboli stage design, který na jedno pódium dostane přítomné hosty i řečníky přenašené přes internet. V neposlední řadě si budou organizátoři moct nechat zhmotnit přes tzv. digital copy i neexistující postavy z řad historických osobností nebo maskotů.„Eventy navíc už umíme udělat tak interaktivní, aby jim nechyběla ani potřebná networkingová a teambuildingová část,“ dodává Jindřich Trapl.

-stk-