Zástupcem obchodního ředitele ČTK bude Jan Vavrušák

čtvrtek, 13. května 2021, 07:40 Aktuality, Tisk, Lidé MediaGuru

Přesun Jana Vavrušáka do obchodního oddělení ČTK si vyžádá i další změny ve vedení zpravodajství ČTK.

Jan Vavrušák, zdroj: ČTK

Jan Vavrušák, zdroj: ČTK

Zástupce šéfredaktorky zpravodajství a šéfeditor ČTK Jan Vavrušák se od 1. listopadu 2021 stane se zástupcem obchodního ředitele ČTK Jaroslava Richtera.

S tím souvisejí i další změny na vedoucích pozicích ČTK, konkrétně výměna zástupce šéfredaktorky, kterým Jan Vavrušák nyní je, a kterým se nově stane šéfeditor Zdeněk Fučík. Druhým šéfeditorem bude dosavadní vedoucí regionální redakce Jan Ptáček, novou vedoucí této redakce pak Denisa Svobodníková.

„Tyto změny jsme připravovali dlouho. Jejich smyslem je posílit obchodní úsek ČTK dalším kolegou, který umí skloubit dlouholeté zkušenosti ze zpravodajství s potřebou hledat inovativní postupy jak vůči klientům, tak uvnitř ČTK. Současně mi jde o to, aby vyšší podíl na řízení zpravodajství dostali osvědčení kolegové a kolegyně, kteří prokázali své schopnosti a budou nepochybně oporou jak šéfredaktorky, tak celého zpravodajství,” řekl generální ředitel Jiří Majstr.

Ve zpravodajství Jan Vavrušák působil od roku 1999, podílel se na vývoji několika nových produktů. Šéfredaktorka Radka Matesová Marková věří, že nové vedení redakce na to bude umět navázat. 

-mav-