Zemanka doručuje i bez obalu, spojuje se s Ikeou a Ugem

čtvrtek, 27. května 2021, 15:20 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Biopekárna Zemanka spustila nový e-shop. Nově objednávku doručuje i přes Zásilkovku. Jednou z možností je také doručování bezobalových výrobků.

Zdroj: Biopekárna Zemanka

Zdroj: Biopekárna Zemanka

Biopekárna Zemanka reaguje na rostoucí poptávku a rozhodla se modernizovat svůj distribuční systém. Na novém e-shopu nabízí možnost doručení přes Zásilkovnu či si nechat dopravit výrobky bez obalu. Zároveň vyvíjí nové produkty ve spolupráci s Ikeou nebo Ugem. 

Růst prodejů online zaznamenala Biopekárna Zemanka loni během pandemie. „Ve druhém pololetí roku 2020 nám stoupl prodej až o 32 %, lidé měli o naše sušenky zájem zejména během léta a před Vánoci, i proto jsme se rozhodli posílit náš vlastní e-shop,” říká Aleš Kadleček, obchodní ředitel Biopekárny Zemanka.

„Náš e-shop je určený především pro objednávky od bio prodejen, místních menších obchodů nebo třeba kaváren, které chtějí zákazníkům nabídnout naše bio sušenky a krekry. Během minulého roku jsme ale zaznamenali také nárůst objednávek z řad domácností, hlavně rodin s dětmi  se zájmem o zdravý životní styl. Právě pro tyto zákazníky jsme přidali také možnost doručení skrze Zásilkovnu, protože vnímáme, že cena dopravy  je pro ně důležitá a v nižším objemu nákupu je právě tato služba výhodnější,” dodává Aleš Kadleček.

Na Zásilkovnu se dá objednat balíček až do 5 kg produktů. Pro obchody a kavárny zůstává proto i doručení skrze kurýra DPD a v případě zájmu je možný i osobní odběr.  „Všímáme si také zvýšeného zájmu o naše bezobalové produkty. Zákazníci  je mohou na e-shopu nakoupit ve speciálních zálohovaných boxech, pro kamenné prodejny jsme ve spolupráci s firmou Miwa připravili i speciální řadu malých sušenek, které se dají jednoduše dávkovat do vratných kelímků a jsou skvělé například do jogurtu,” dodává Kadleček.

O sušenky je zájem i v zahraničí. Až 12 % produkce míří na export, a proto e-shop umožňuje objednávky a platby jak v korunách, tak v eurech.

Krom e-shopu chystá rodinná pekárna pro letošní rok i další rozvojové projekty. Ve spolupráci s Ikea a společností Ugo bude vyrábět sušenky ze zbytkových surovin z kávovarů a výroby ovocných šťáv. Oba projekty jsou ve vývoji od minulého roku, ale jejich spuštění se muselo kvůli pandemii odložit. 

-stk-