Amnesty International vypráví v kampani příběhy uprchlíků

pátek, 25. června 2021, 18:15 Aktuality, Reklama MediaGuru

U příležitosti Mezinárodního dne uprchlíků představila Amnesty International novou kampaň.

Kněz Leonardo, zdroj: Amnesty International

Kněz Leonardo, zdroj: Amnesty International

K Mezinárodnímu dni uprchlíků připravila lidskoprávní organizace Amnesty International ČR ve spolupráci s kreativním studiem Pure Stuff kampaň, jež staví na příbězích uprchlíků, migrantů a lidí na útěku, kteří našli v České republice domov a stali se součástí naší společnosti. 

„Migrace je přirozený fenomén a tak, jako mnoho Čechů a Češek našlo nový domov v zahraničí, tak i v Česku žijí tisíce cizinců a cizinek. Velká část z nich je zde plně integrována a pokud k nim budeme otevření, mohou být pro naši zemi nesporným přínosem,” popisuje Šárka Antošová z české Amnesty. 

„V nové kampani ,Jsem součástí' tak můžete vidět angolského kněze, který po práci griluje pstruha na své zahrádce, Afghánku jásající z gólu Sparty nebo syrského inženýra v důchodu, který si pročítá Brněnský deník po nedělním obědě,” vysvětluje art director kreativního studia Pure stuff Pepa Dvořáček.

V rámci kampaně, jež bude nasazena v online prostředí, vznikla videa i fotografický soubor. Režie se ujal Kilián Vrátník. Za kamerou stál Anton Evdoshenko.

-stk-