Bernard opět uvedl pivní pálenku, další výroba je otevřená

pátek, 11. června 2021, 11:10 Aktuality, Marketing MediaGuru

Rodinný pivovar Bernard uvedl novou edici pivní pálenky. Tu pro něj připravuje Biolihovar Zámecké sady v Chrámcích.

Zdroj: Rodinný pivovar Bernard

Zdroj: Rodinný pivovar Bernard

Rodinný pivovar Bernard uvedl novou edici pivní pálenky. Poprvé tak učinil v loňském roce. Do stálé nabídky se tento nápoj ale zatím nedostane. Je to otázka kapacity lihovaru, který Bernardovu pálenku připravuje, zdůvodnila rodinná firma. Pálenku pro ni připravuje Biolihovar Zámecké sady v Chrámcích a další výroba je tak odvislá od jeho možností.

„Biolihovar Zámecké sady v Chrámcích zpracovává především vlastní úrodu ovoce. Na naši pivní pálenku je prostor jen několikrát do roka,“ vysvětluje marketingový ředitel Rodinného pivovaru Bernard Tomáš Lipták. Vytížení biolihovaru, který vyrábí výhradně limitované série exkluzivních pálenek, je závislé na počasí a na tom, kdy zraje ovoce.

Recept na výrobu nápoje zná jediný člověk, který ho také sám vyrábí. Způsob, jak z piva získávat čistý nápoj, objevil mistr chrámeckého lihovaru Jiří Syrovátka. Na jednu edici pálenky zpracuje 360 sudů piva. 

Aktuálně pivovar začal prodávat pálenku z druhé letošní edice, celkem letos na trh uvedl 5200 lahví. Pálenka je vyrobena z ležáku. Loni se na firemním e-shopu vyprodala do týdne. „Je to exkluzivní nápoj. Silný, jemný, s tóny sladu v chuti i ve vůni,“ říká spolumajitel pivovaru Stanislav Bernard.

Pivní pálenka Bernard získala v mezinárodní soutěži London Spirits Competition v mezinárodní konkurenci v kategorii Other Spirits stříbrnou medaili. Pálenku je možné zakoupit ve značkových prodejnách pivovaru, v e-shopu pivovaru a také na Alza.cz a Lihovarek.cz.

-mav-