Blesk na podzim zopakuje roadshow Blesk Ordinace

pondělí, 21. června 2021, 07:35 Aktuality, Tisk MediaGuru

Deník Blesk zopakuje na podzim svůj koncept Blesk Ordinace spojený s prevencí běžných onemocnění. V rámci roadshow navštíví šest českých měst.

Z projektu Blesk Ordinace 2019, zdroj: Czech News Center

Z projektu Blesk Ordinace 2019, zdroj: Czech News Center

Deník Blesk zopakuje na podzim svůj koncept Blesk Ordinace spojený s prevencí běžných onemocnění, jako třeba diabetu, obezity, vysokého tlaku či rakoviny. Roadshow navštíví šest českých měst, v nichž vyroste vždy na jeden den městečko mobilních ordinací s lékaři z různých oborů. Do akce je zapojeno šest velkých nemocnic a více než 60 odborníků.

První ročník Blesk Ordinace se uskutečnil v roce 2019, pokračování omezila pandemická situace. Celkem navštívilo akci na deset tisíc lidí a bylo provedeno kolem 15 tisíc vyšetření. „Letošní ročník pořádáme s obrovským očekáváním, protože Ordinace Blesku je zaměřena hlavně na prevenci a zdravotní osvětu. Celá společnost se momentálně nachází ve velmi složitém období, kdy byla veškerá pozornost zaměřena na boj s covidem a výrazně byla upozaděna či opomíjena pozornost na další nemoci, které mohou mít buď dlouhodobý či dokonce fatální dopad na život obyvatel Česka,“ říká k akci Radek Lain, šéfredaktor skupiny Blesk.

V pořadí druhá série roadshow začne 8. září v Pardubicích a postupně se přesune do Liberce, Ústí nad Labem, do Brna, Ostravy i do Prahy, kde skončí 13. října. Blesk Ordinace nabídne v každém z měst deset mobilních ordinací s lékaři z různých oborů.

„Blesk Ordinace je ukázkou smysluplného propojení redakčních aktivit s CSR, ale také online a offline světa. Typicky outdoorové akci jsme totiž přidali třeba online chaty s odborníky nebo živé vstupy z akce pro TV Blesk.cz. Má tedy široký zásah a vysokou frekvenci v propojení s redakčním obsahem,” doplňuje Jan Svátek, obchodní ředitel eventů v mediálním domě Czech News Center.

-mav-