CNN Prima News zahájí od 1. července předvolební vysílání

středa, 23. června 2021, 16:05 Aktuality, TV MediaGuru

První prázdninový den uvede CNN Prima News předvolební diskusi 100 dní do voleb, v průběhu července zařadí letní speciál pořadu 360°.

Zdroj: CNN Prima News

Zdroj: CNN Prima News

CNN Prima News zahájí své předvolební vysílání ve čtvrtek 1. července diskusí s představiteli vybraných politických subjektů, které se utkají o přízeň voličů v letošních sněmovních volbách. Pořad s názvem 100 dní do voleb odvysílá od 20:00. 

Tříhodinovým pořadem 100 dní do voleb budou 1. července provázet moderátoři Pavlína Wolfová a Michal Půr. Předvolební diskuse bude rozdělena do tří částí a vedle zástupců koalic, stran a dalších uskupení v něm dostanou prostor také političtí komentátoři z řad bývalých politiků či ústavních činitelů.

Do první části začínající ve 20.00 byli pozváni reprezentanti stran KSČM, ČSSD, uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci a hnutí Přísaha. Ve druhé části od 21.00 pak vystoupí zástupce koalice Pirátů a Starostů, koalice SPOLU, hnutí ANO a hnutí SPD. Od 22.00 na jejich místa usednou bývalí politici. Role komentátorů současného politicko-společenského dění v České republice by se měli zhostit například expremiéři Mirek Topolánek a Jiří Paroubek nebo bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

Do pořadu 100 dní do voleb byli pozváni zástupci politických subjektů vybraných na základě zprůměrování výsledků volebních průzkumů tří agentur zveřejněných k začátku letošního června. Volební koalice budou v této diskusi zastoupeny jedním reprezentantem.

Během prázdninových měsíců má CNN Prima News v plánu uvést ještě jednu velkou politickou diskusi. S blížícími se volbami se zpravodajství bude zároveň věnovat politickému dění každodenními televizními bloky a vlastními analýzami a průzkumy díky partnerství s Ústavem empirických výzkumů STEM.

Na sociálních sítích budou informace volebního zpravodajství CNN Prima News k dispozici pod hashtagem #volitjeprima. Součástí vysílání bude i speciální volební grafika, včetně televizních znělek a upoutávek. Vizuální koncept volebního zpravodajství je založen na symbolice kostek v barvách trikolóry. 

Zdroj: FTV Prima

O letních prázdninách zařadí CNN Prima News do svého programu také jedenáctidílný publicistický pořad, letní speciál 360°. Půjde o sérii lifestylových rozhovorů s šéfy politických subjektů. Pavlína Wolfová s hosty probere život v politickém zákulisí, jejich plány na předvolební léto i samotné volby. Interview bude proloženo krátkým rozhovorem s osobou, která je lídrům stran a hnutí blízká. Vysílat se bude každý všední den ve 21.20. Poprvé se představí 19. července a pokračovat bude až do 2. srpna.

-mav-