Coca-Cola HBC rozšiřuje své portfolio o vodku Nemiroff

úterý, 29. června 2021, 15:05 Aktuality, Marketing MediaGuru

Na český trh vstupuje vodka Nemiroff. Distribuovat ji bude Coca-Cola HBC.

Klíčový vizuál vodky Nemiroff, zdroj: Coca-Cola HBC

Klíčový vizuál vodky Nemiroff, zdroj: Coca-Cola HBC

Do České republiky vstupuje nová značka prémiové vodky Nemiroff. Na trhu ji bude distribuovat společnost Coca-Cola HBC, která tak rozšiřuje své distribuční portfolio alkoholických nápojů. Před třemi lety převzala Gruppo Campari, do jejíhož portfolia spadají značky jako Aperol, Cinzano, Vermouth, Carolans či Gin Bulldog, od září loňského roku přidala i superprémiový rum Brugal 1888. 

„Přidání vodky Nemiroff do našeho portfolia je důležitým krokem na naší cestě k tomu, abychom se pro naše zákazníky stali plnohodnotným 24/7 nápojovým partnerem, který poskytuje kompletní nabídku kvalitních nápojů pro každou příležitost dne, uvádí Pantazis Delkis, obchodní ředitel Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

„Nemiroff je značka vodky prémiové kvality, která se oficiálně vyrábí na Ukrajině již více než 150 let. Písemné záznamy o nemyrivském lihovaru ale sahají do roku 1752, kdy byl oblíbeným dodavatelem císařského dvora a máme velkou radost, že ji nyní můžeme nabídnout i našim zákazníkům, dodává Petra Fialová, trade marketing manager Coca-Cola HBC. 

Lihovar byl v roce 1872 renovován a receptura inovována, když hraběnka Maria Šerbatová nahradila tradič líh z brambor pšeničným alkoholem. Základem vodky je pramenitá voda z Podillia – země 1000 jezer a artéských pramenů, která prochází přirozenou minerální filtrací. Přírodního původu jsou i všechny užité ingredience a aromatické látky typu bylinek, rostlin a medu. Filtrace probíhá přes drahé kovy, jako je stříbro nebo platina, čímž je nápoj obohacen o ionty.

Na konci roku 2018 Nemiroff, který byl již dříve letitým partnerem boxu, podepsal strategické partnerství s Ultimate Fighting Championship a stal se oficiálním partnerem UFC. U této příležitosti vzniklo ve spolupráci s vybranými americkými barmany také deset koktejlových receptů. Ve stejném roce společnost provedla rozsáhlý rebranding se zaměřením na segment prémiového trhu. Láhev získala vyhlazený hranatý tvar a na logu se objevilo stylizované křídlo jako symbol nezdolného ducha.

-stk-