Jan Sadílek odešel z Alzy, stal se CEO portálu Aukro

čtvrtek, 3. června 2021, 13:05 Aktuality, Internet & Mobil, Lidé MediaGuru

Novým generálním ředitelem (CEO) aukčního portálu Aukro se stal Jan Sadílek.

Jan Sadílek, zdroj: Alza.cz

Jan Sadílek, zdroj: Alza.cz

Novým generálním ředitelem (CEO) aukčního portálu Aukro se stal Jan Sadílek. Přichází z Alza.cz, kde působil poslední čtyři roky jako ředitel online a offline marketingu. S jeho příchodem firma připravuje změny v obchodní strategii a otevřela také několik nových pozic. Nabírat bude mimo jiné pro novou pražskou pobočku. Cílem je dosáhnout v roce 2025 ročního obratu okolo 20 miliard korun, což je pětinásobek letošního plánovaného obratu.

Vedle změny ve vedení aktuálně Aukro prochází také posunem ve vlastnické struktuře, stávající majoritní podíl dále navyšuje investiční skupina Pale Fire Capital (PFC). „PFC nyní dle dohodnuté strategie s druhým vlastníkem, investiční skupinou Leverage, zvyšuje svůj podíl v Aukro na 82 %,“ uvedl David Holý, jeden ze zakládajících partnerů PFC.

„Aukce u nás tvoří 85 % transakcí a mají obrovský potenciál do budoucna, neboť se jedná o nejspravedlivější určení ceny jak pro kupujícího, tak prodávajícího,“ uvedl nový generální ředitel Aukra Jan Sadílek. „V rámci posílení bezpečnosti byla například spuštěna služba Aukro Garance vrácení peněz. Plánujeme růst v rámci nových vertikál, jako jsou reality nebo auta a posílit sekci s oblečením či elektronikou. Chceme ale v rámci udržitelnosti dávat věcem druhý život a pomoci e-shopům s použitým či drobně poškozeným zbožím, proto se také zaměříme na maximální zjednodušení procesu vystavení. Máme také ambice expandovat do regionu CEE, první na řadě bude Slovensko,“ dodal.

S týmem, který v současnosti působí ve Zlíně, Benešově, Brně a nově i v Praze, se chce Sadílek věnovat i dominantním kategoriím, jako jsou sběratelství, starožitnosti a umění.

Přes Aukro se za posledních 12 měsíců prodalo zboží za 3 miliardy korun, v roce 2021 firma směřuje ke 4 miliardám. Jen za prvních pět měsíců letošního roku rostla meziročně o 45 procent. Měsíční průměr návštěvnosti dosáhl letos 12 milionů, rekordní měsíc byl z pohledu obratu březen s 300 miliony korun. Největší prodejci na Aukru realizují roční obraty přes 50 milionů korun.

-mav-