Marketing Brown-Forman nově řídí Martin Smejkal

pondělí, 7. června 2021, 13:05 Aktuality, Marketing, Lidé MediaGuru

Martin Smejkal je nově zodpovědný za strategie a aktivace značek společnosti Brown-Forman. Do firmy přichází i Hózová a Presslová.

Martin Smejkal, zdroj: Brown-Forman

Martin Smejkal, zdroj: Brown-Forman

Novým marketingovým manažerem pro Českou republiku společnosti Brown-Forman se stal Martin Smejkal. Odpovědný bude za strategie a aktivace značek z portfolia i rozvoj členů týmu. Na pozici nahrazuje Tomáše Ptáčka, který z firmy na konci března odešel. Spolu s Martinem Smejkalem přicházejí do Brown-Forman i dvě nové brand manažerky – značku Jack Daniel’s povede Barbora Hózová, Finlandii Lucie Presslová.

Martin Smejkal nastoupil do Brown-Forman v roce 2011, kde od té doby působil na několika regionálních a globálních marketingových pozicích. Naposledy byl ředitelem značky Slane Irish Whiskey a inovací skotských jednosladových whisky. Před nástupem do Brown-Forman strávil jedenáct let v Procter & Gamble a dva roky v Danone. Žil v Amsterdamu, Budapešti, Ženevě a Praze. Ve své nové pozici povede celý marketingový tým, včetně brand marketingu, trade marketingu a brand & business insights.

Barbora Hózová a Lucie Presslová, zdroj: Brown-Forman

Barbora Hózová a Lucie Presslová, zdroj: Brown-Forman

Brand manažerkou značky Jack Daniel’s se stala Barbora Hózová, jež navazuje na své dosavadní působení v Mast Jaegermeister CZ. V této společnosti začínala jako brand manažerka, následně se posunula na pozici Group Brand Manager, a to jako nejmladší team leader v historii firmy. Měla na starosti značky spadající pod Rémy Cointreau (například Metaxa, Rémy Martin, Cointreau, Louis XIII). Vystudovala mezinárodní obchodní a manažerská studia v holandském Haagu, kde získala titul BBA.

Značku Finlandia dostala nově na starost Lucie Presslová. Nastoupila na pozici Senior Brand Manager Finlandia & Super Premium Portfolio. Přichází z Nestlé, kde naposledy působila v centrále společnosti ve švýcarském Vevey. Jako koordinátorka globálního budování značek byla mimo jiné zodpovědná za propojení marketingu s online prodeji do jedné spojené architektury, která definuje, jak získat nové nakupující a spotřebitele. Dříve v Nestlé zastávala pozici Senior Brand Manager a starala se o budování a komunikaci značky Orion. Je absolventkou oboru mezinárodní obchod na VŠE.

-stk-