Óčko přepočítává videoreklamu v HbbTV na GRP

čtvrtek, 17. června 2021, 12:35 TV, Internet & Mobil MediaGuru

Televizní skupina Óčko a společnost Hybrid přepočítávají doručenou videoreklamu na platformě HbbTV ekvivalentně k televizním GRP.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Televizní skupina Óčko a technologická společnost Hybrid využívají data z oficiálního měření sledovanosti nelineárního digitálního videoobsahu PEM-D pro výpočet reklamních GRP. Měří tak doručení nelineární videoreklamy za pomocí platformy HbbTV (červeného tlačítka). Jedná se o řešení, které propojuje lineární a nelineární videoreklamu, jež se tak vyhodnotí v onlinovém ekvivalentu televizní měny GRP.

„Tato inovace je další krok vedoucí k symbióze ‚klasické′ lineární televize a nelineárních televizních služeb, která bude ještě efektivnější a pro inzerenty výkonnější,“ uvedl Štěpán Wolde, generální ředitel Óčko.

„Při vývoji jsme plně respektovali standardy oficiálního měření televizní sledovanosti pomocí metody PEM-D. Výsledná data modifikujeme pomocí koeficientů oficiální sledovanosti naší stanice a klientovi tak vykážeme výsledek kampaně pomocí analogického ‚GRP′,“ říká Hana Dolečková vedoucí Data & Research Óčka.

„Jsme na počátku digitální revoluce televizního trhu v boji s globálními streamovacími platformami, kdy se broadcasteři transformují na data-driven společnosti. A toto je teprve začátek této cesty. Další zásadní posun nastane spuštěním naší technologicko-datové služby Afterspot, která doručí videoreklamu i těm divákům, kteří lineární spot neviděli nebo v nedostatečné frekvenci. Vznikne tím dodatečný inkrementální zásah kampaně za pomocí videoreklamy, který je ekvivalentem inkrementálního GRP. Prozatím tomu říkáme jednoduše SuperGRP,“ nastínil Lukáš Hnilička, CEO společnosti Hybrid

Televizní skupina Óčko prodává svůj reklamní prostor i v balíku stanic zastupovaných společností Media Club. Také ta se snaží klientům vykazovat doručenou videoreklamu ekvivalentně k televiznímu reklamnímu GRP.  Tzv. eGRP je součástí obchodní politiky Media Clubu. Společnost očekává, že prostor pro tvorbu televizních GRP se bude do budoucna snižovat. „Nemůžeme asi čekat, že chování diváků se vrátí o dva roky zpět před pandemii a že lidi začnou rušit svá předplatná na Netflixu nebo HBO. To je výhled, se kterým musíme pracovat – proto se snažíme vytvářet adekvátní prostor pro reklamní komunikaci v online prostředí, a proto pracujeme s GRPy i v onlinu," zdůvodnil v nedávném rozhovoru pro MediaGuru.cz Petr Hatlapatka, vedoucí online prodeje zastupitelství Media Club

Petr Hatlapatka: Trh s GRP se změní, musíme reagovat

pondělí 24. května 2021

-mav-