Otevírá komplex Bořislavka Centrum, nabídne obchody i umění

pátek, 4. června 2021, 07:30 Aktuality, Retail MediaGuru

V Praze vznikla nová nákupní galerie Bořislavka Centrum patřící skupině KKCG Real Estate Group. Mezi prvními zde otevírá Lidl, dm a Knihy Dobrovský.

Zdroj: KKCG

Zdroj: KKCG

V pátek 4. června se otevírá v Praze 6 nová nákupní galerie Bořislavka Centrum, nachází se u stejnojmenné stanice metra. Investorem je skupina KKCG Real Estate Group patřící podnikateli Karlu Komárkovi. Kancelářsko-obchodní komplex sestává ze čtyř nepravidelných skleněných krystalů a zahrnuje i obchodní pasáž o zhruba 10 tisících metrech čtverečních.

V první části obchodní pasáže budou nově otevřeny prodejny Lidl, dm drogerie, Knihy Dobrovský, Sazka, pobočka Komerční banky, AKM papírnictví, Tescoma, Fortuna, Deluxe Flowers, Grand Optical, Exchange, Valmont tabák a kavárna The Miners. Druhá část nákupní pasáže by se měla otevřít v září. Plánuje zde prodejnu například elektro Datart, textilní zboží SCANquilt, polský módní řetězec Pepco, domácí potřeby Orion nebo kuchyně Oresi

„Zakládáme si na vysoké kvalitě všech staveb. Krystaly na Bořislavce jsou naším dosud největším projektem a jsme na něj velmi hrdí. Jde totiž o hodnotnou soudobou architekturu, která urbanisticky dotváří tuto část Prahy 6. Unikátní umělecká díla pro mne představují dokonalou tečku v dotažení projektu,“ říká Petr Pujman, generální ředitel KKCG REG.

Společnost tento pozemek, který protínají ulice Evropská, Liberijská a Kladenská, zakoupila v roce 2012 a následně vypsala mezinárodní architektonickou soutěž. Z té vyšel vítězně návrh architektonické kanceláře Aulík Fišer Architekti (AFA). Hlavními autory řešení jsou Jan Aulík a Leoš Horák.

V centru našlo místo i současné umění. Jedním z děl, které vzniklo „na míru prostoru“, je například skleněná plastika „Ledovec“, která osvětluje vstupní lobby. Je to největší dílo společnosti Lasvit v ČR, autorem je umělecký ředitel Lasvitu Maxim Velčovský. Vstupní lobby oživuje epifyt sestávající ze 76 akátových kůlů, které jsou osazeny čtyřmi tisíci zelených i kvetoucích rostlin od architekta Zdeněk Sendler spolu s architekty budovy. Podobné ostrůvky vegetace vytvořil i ve vyšších patrech některých budov. Vchod do budov z ulice Evropská oživuje další dílo - „Planeta“, jejímiž autory jsou Jan Aulík, Leoš Horák, David Zalabák a Pavel Filip. Interiéry pak budou doplněny pracemi Pavla Roučky, Jana Poupěte, Františka Hodonského, Milana Housera a Jana Kovaříka.

Jako první byly představeny budovy, ve kterých se nachází téměř 30 tisíc m² kanceláří, více než 60 retailových jednotek bude využívat cca 10 tisíc m² obchodní plochy. K dispozici je také 580 parkovacích míst v podzemí. Krystaly se zároveň stávají novým sídlem firem, jež patří do skupiny KKCG,  v nejbližší době se tam budou stěhovat KKCG, KKCG REG, Sazka, SAZKA Group, MND, KKCG Technologies a další. Na podzim by se sem měli přesunout zaměstnanci společnosti Škofin (Volkswagen Financial Services), Pražská vodohospodářská společnost, IGT Czech Republic a společnost MM&C. Stavba přišla na více než 3,5 mld. korun a trvala tři roky.

Bořislavka Centrum má novou vizuální identitu

pondělí 10. května 2021

-zue-