Praha přejmenovává v očkovací kampani známá místa

pátek, 25. června 2021, 13:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Pražský Magistrát spouští další očkovací kampaň, v níž si hraje s názvy známých míst.

Jeden z vizuálů další očkovací kampaně Magistrátu hl. m. Praha, zdroj: DDB Prague

Jeden z vizuálů další očkovací kampaně Magistrátu hl. m. Praha, zdroj: DDB Prague

Magistrát hl. m. Praha spouští další očkovací kampaň, kterou opět zdarma připravila agentura DDB Prague. Tentokrát si hraje s názvy známých míst v hlavním městě a mění je, aby ilustrovaly, jak se život v hlavním městě během pandemie proměnil. Vinohrady se tak mění na Virohrady, Výstaviště na Výstavpříště, Orloj na Chorloj a Národní třída na Marodní třídu

„Od nasazení první kampaně v únoru se toho mnoho změnilo. Cítíme, že lidé jsou už unavení a otrávení, a proto jsme se společně s magistrátem rozhodli místo velkých emocí přijít s něčím odlehčeným. Jelikož je komunikace určená přímo pro Prahu, zamysleli jsme, jak z toho vytěžit a oslovit její obyvatele efektivněji kampaní šitou jim na míru,“ přibližuje pozadí konceptu Darko Silajdžić, CEO DDB Prague.

„Věříme, že vtipné vizuály s výraznou typografií v záplavě jiné komunikace nezapadnou a Pražany osloví. O to víc, když budou mnohé z nich umístěné přímo na místech, která zmiňují. A třeba některý z nových názvů i zlidoví,“ dodává Dora Pružincová, chief creative officer DDB Prague.

Kampaň odstartovala 15. června v outdooru, postupně se objeví v tisku, na internetu a sociálních sítích.

-stk-