Prima letos v červnu ukončí vysílání seriálu Sestřičky

pátek, 4. června 2021, 07:40 Aktuality, TV MediaGuru

Ve středu 23. června odvysílá Prima poslední epizodu seriálu Sestřičky. Ten navázal na Modrý kód, vysílal se dvakrát týdně vždy v pondělí a ve středu.

Sestřičky, zdroj: FTV Prima

Sestřičky, zdroj: FTV Prima

Seriál televize Prima, Sestřičky, spěje ke svému vyvrcholení. Příběh z prostředí Nemocnice Rubava, v jehož vyprávění Sestřičky navázaly na Modrý kód, se uzavře 78. epizodou ve středu 23. června 2021 ve 20.15. S koncem letošní jarní televizní sezóny tak skončí i tento seriál z nemocničního prostředí.

„Seriál Sestřičky byl od svého počátku zamýšlen jako uzavřený příběh, který volně navázal na úspěšný Modrý kód. Po dobu čtyř let byl jedním z pilířů našeho programového schématu. Ale stejně jako v životě i v televizi platí, že něco končí proto, aby něco nového mohlo začít,“ sdělil generální ředitel skupiny Prima Marek Singer.

Sestřičky navázaly ve vysílání televize Prima na Modrý kód 29. srpna 2020. „Podařilo se nám oživit jeden z našich nejúspěšnějších seriálů a z žánru medical drama jej posunout do vztahové roviny. Získali jsme pro něj i herecké špičky, například Danielu Kolářovou, Martina Preisse, Sašu Rašilova, Adélu Gondíkovou, a objevili jsme mladé talenty Jana Nedbala, Amélii Pokornou nebo Natálii Halouzkovou,“ sdělila ředitelka obsahu skupiny Prima Lenka Hornová.

Seriál Sestřičky sledovalo v průměru 740 tisíc dospělých diváků, přičemž nejsledovanější epizodu vidělo v CS 15+ 835 tisíc diváků (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere). Dalších v průměru bezmála 90 tisíc lidí jednotlivé díly sledovalo na internetových stránkách iPrima.cz. 

Do konce vysílání seriálu Sestřičky zbývá posledních šest dílů. V seriálu si mj. zahráli Sabina Laurinová, Saša Rašilov, Marek Němec, David Gránský, Sandra Nováková, Ondřej Rychlý, Roman Zach, Igor Chmela nebo Kristýna Frejová

Seriál Modrý kód zahájil vysílání 25. března 2017 a do 22. června 2020 nabídl divákům televize Prima 264 epizod. Návazné Sestřičky, které stejně jako Modrý kód získaly v primáckém programovém schématu pondělní a středeční večery, zahájily natáčení 9. července 2020, divákům se představily poprvé 29. srpna 2020. 

Podzimní vysílací schéma Primy tak bude obměněné, televize už oznámila natáčení několika nových pořadů (více informací o nich uvádíme v článku níže).

Prima připravuje další nový seriál Dvojka na zabití

úterý 1. června 2021

-mav-