Rádio Junior představuje novou vizuální identitu

čtvrtek, 10. června 2021, 09:30 Aktuality, Marketing, Rádio MediaGuru

Stanice Českého rozhlasu pro děti mění vizuální identitu. Její nový podoba chce oslovit především školáky ve věku 8 až 12 let.

Klíčový vizuál v nové identitě Rádia Junior, zdroj: ČRo

Klíčový vizuál v nové identitě Rádia Junior, zdroj: ČRo

Rádio Junior, stanice Českého rozhlasu pro děti, mění vizuální identitu. Cílem je oslovit školáky ve věku 8–12 let, pro něž je vysílání primárně určeno. Aktualizovaný vizuální styl je koncipován s odkazem na sociální média, která mladší posluchači nejčastěji využívají k běžné komunikaci se svými vrstevníky a okolím. Námět i realizace pocházejí z grafického studia Českého rozhlasu.

„Rádio Junior úspěšně prošlo změnou primární cílové skupiny z mladších na starší děti, na kterou navazovala v prvé řadě úprava v online prostředí, a to v podobě nových webových stránek stanice. Současná změna je tedy dovršením postupného sjednocení komunikace napříč platformami,“ uvedl ředitel Komunikace, marketingu a obchodu Jiří Hošna. 

Nová vizuální identita Rádia Junior staví na prvcích, které jsou dětem blízké například ze sociálních médií. Jejich kombinací má vzniknout dojem hravé koláže. Výrazné barvy doplňuje bílý rám evokující polaroidovou fotografii, klíčové sdělení je umístěno v komiksových bublinách. Rozlišujícím prvkem u dílčích vizuálů jsou pak tematické piktogramy připomínající samolepky či emotikony známé z různých komunikačních platforem. Ty slouží k podpoře sdělení a k identifikaci jednotlivých pořadů. Dané prvky lze také následně využít v komunikaci v printu, OOH i v online prostředí.

Klíčový vizuál v nové identitě, zdroj: ČRo

Klíčový vizuál v nové identitě, zdroj: ČRo

Ušoun Rušoun, maskot stanice, se nově vyskytuje pouze v komunikaci směřované na mladší posluchače ve věku do osmi let, jimž je znám také z vysílání a tematické aplikace.

Nový vizuální styl vznikl kompletně in-house v Oddělení marketingu Českého rozhlasu. Autory jsou Petra Komárková a František Novotný z Grafického studia ČRo. Online grafiku připravil Vladimír Staněk, grafik Nových médií ČRo. Komunikaci značky zajišťuje Dagmar Jegerová, brand manažerka Rádia Junior.

-stk-