Clubhouse se otevírá, už není jen na pozvání

pátek, 23. července 2021, 13:55 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

Clubhouse chce významně rozšířit svou základnu. Původně aplikace, do níž bylo možné se přihlásit jen na pozvání, se otevírá všem.

Zdroj: Clubhouse

Zdroj: Clubhouse

Sociální síť Clubhouse, jejíž členové se mohou připojit k poslechu v různých virtuálních místností, chce rozšířit svou uživatelskou základnu. Komunikační audio aplikace, jež původně fungovala jen na operačním systému iOS, se otevírá všem zájemcům. Už několik měsíců je k dispozici i na Androidu, nyní se ruší nutnost pozvání. 

„Systém pozvánek byl důležitou součástí naší rané historie,“ vysvětluje Clubhouse na svém blogu s tím, že postupným přidáváním nových uživatelů tak předešla síť technickým problémům.

Před nedávnem spustila aplikace Clubhouse také možnost soukromých zpráv, tzv. Backchannel, kterých se jen za první den poslalo na 10 milionů a za první týden přes 90 milionů.

V květnu evidovala sociální síť přes 10 milionů měsíčně aktivních uživatelů. Podle jejích údajů také vzrostl počet denních místností na půl milionu, přičemž posluchač věnuje poslechu průměrně více než hodinu denně. V neposlední řadě chce přijít také s logem, doposud komunikovala jen prostřednictvím názvu a symboly ruky vypůjčené z nabídky emotikonů. 

-stk-