Desperados podporuje s českými výtvarníky novinku Sangré

čtvrtek, 29. července 2021, 10:00 Aktuality, Reklama MediaGuru

Desperados se spojuje v kampani s českými umělci, společně představují novou příchuť Sangré.

Vladimír Strejček vytváří dílo pro novinku Desperados Sangré, zdroj: Desperados / Heineken.

Vladimír Strejček vytváří dílo pro novinku Desperados Sangré, zdroj: Desperados / Heineken.

Značka ochucených piv Desperados ve své aktuální kampani představuje novou příchuť Sangré a připomíná dvě stávající – Original a Mojito. Spojila se s vybranými českými umělci, kteří se příchutěmi inspirovali a vytvořili abstraktní malby na transparentním pozadí. K vidění budou na sociálních sítích, originální díla je možné získat v online dražbě, jejíž výtěžek podpoří Nadaci pro současné umění a Nadační dům Pekárna, kde budou díla vystavena. 

Piva Desperados, jež jsou doladěna tequilou, cílí primárně na lidi s odvahou experimentovat a chutí zkoušet věci po svém. „Konzumenti piv Desperados se dokážou bavit a dávat zábavě nový rozměr. Jsou odvážní a osobití. A o tom je také naše kampaň. Umění jsme dali nový rozměr. Nešlo nám jen o to ukázat hotová díla, ale také samotný proces. Výzvou byla i technika, kterou zapojení umělci zvolili,“ říká Zuzana Placková, manažerka značky Desperados. 

Do kampaně se zapojili tři tuzemští výtvarníci ze studia DRAWetc.Vladimír Strejček, Marek Kulhavý alias Mára Čmára a Karel Cettl. „Statické dílo jsme proměnili v něco živého. Již celý proces vzniku abstraktní malby vnímáme jako umění. Výtvarníci malovali na průhlednou plochu. Po celou dobu stáli naproti kameře, která je při tvorbě natáčela,“ popisuje Michal Kotulek, kreativní ředitel agentury Isobar, jež je pod kampaní podepsána. 

Na podporu jednotlivých příchutí pracují umělci vždy s příslušnou paletou barev, která reflektuje obal vybraného kousku. Videa z tvorby se postupně objeví na Facebooku a Instagramu značky, a to ve spotech různých stopáží či na bannerech. 

Kampaň doplní i PR komunikace. „Novináři se o současném portfoliu piv Desperados a o napojení na výtvarné umění dozvědí pomocí press packu s kreativním setem, který svou pestrobarevností a nápaditostí kopíruje celkový nádech značky. Vedle produktově zaměřené komunikace plánujeme informovat i o samotném projektu zúčastněných umělců, a to skrze média konzumovaná spíše mladší cílovou skupinou,“ zmiňuje Václav Rambousek z Ogilvy.

Dále se na kampani podílely mediální agentury Carat, Adexpres a Bistro Social spadající do skupiny Dentsu Network.

Lokální kampaň vychází z globálního komunikačního přístupu s claimem„Beer with a Kick“, respektive „Art with a Kick“. Zakládá si na tom, že každou z příchutí piv Desperados ztvárňují umělci z nejrůznějších artových sfér a dávají svým dílům ten správný „kick“ (nakopnout je, dodat jim vzrušení).

-stk-