Discovery se hodlá bránit proti rostoucí regulaci polské vlády

úterý, 13. července 2021, 07:40 Aktuality, TV MediaGuru

Americká mediální společnosti Discovery, pod níž spadá nejsledovanější polský zpravodajský kanál TVN24, se hodlá bránit proti „rostoucím regulačním zásahům".

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Americká mediální společnosti Discovery, pod níž spadá nejsledovanější polský zpravodajský kanál TVN24, se hodlá bránit proti „rostoucím regulačním zásahům". Polská vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí navrhla zákon, který společnostem sídlícím mimo Evropský hospodářský prostor zakazuje získat kontrolu nad polskými rozhlasovými a televizními stanicemi.

Taková změna by mohla způsobit, že provozovatelé vysílání kritického vůči vládě přijdou o licenci. Společnost Discovery by mohla být nucena zbavit se většiny svých polských podnikatelských aktivit, napsala agentura Reuters.

Polská vládní strana dlouhodobě razí, že mediální organizace v rukou zahraničních vlastníků narušují veřejnou diskusi a neslouží polským zájmům. Kritici uskupení PiS tvrdí, že cílem vlády je zvýšit kontrolu nad médii a omezit svobodu slova.

„Discovery je na stanici TVN hrdá a podporuje její pozici přední polské nezávislé televizní stanice," uvedla společnost Discovery v prohlášení zveřejněném na internetových stránkách TVN24. „Situaci pozorně sledujeme a své podnikání budeme bránit proti rostoucímu regulačnímu tlaku, chování namířenému proti spotřebitelům a dalším nejistotám na trhu," dodala.

-čtk-