Ecomail loni rostl o 64 %, pro letošek cílí na obrat 55 mil. Kč

úterý, 20. července 2021, 07:15 Aktuality, Internet & Mobil, Marketing MediaGuru

Zakladatelé Ecomail.cz Jan Tlapák a Jakub Stupka věří, že se jim během letoška podaří překonat obrat 55 milionů korun.

Jakub Stupka, zdroj: Ecomail.cz

Jakub Stupka, zdroj: Ecomail.cz

Poptávka tuzemských firem a e-shopů po automatizovaných e-mailingových službách roste. Česká platforma Ecomail.cz zaznamenala loni 64% meziroční růst. Obrat se vyšplhal na 36 mil. Kč.  Další společností vyvíjený produkt, online editor e-mailových šablon Topol.io, zaznamenal v roce 2020 meziroční 97% nárůst. Zakladatelé Ecomail.cz Jan Tlapák a Jakub Stupka věří, že se jim během letoška podaří překonat obrat 55 milionů korun

Mezi klienty patří například e-shop s kontaktními čočkami a brýlemi Alensa.cz, dále Český rozhlas, Parfumerie Douglas, síť prodejen se zdravou výživou Naturhouse, cestovní kanceláře Eximtours a Allegria či módní e-shopy Freshlabels, Urbanstore, Bushman nebo SAM 73. Zákaznickou základnu se společnosti daří rozšiřovat v průměru o 100 nových klientů měsíčně. Nově služeb platformy využívá například Jägermeister, fashion story Queens a Girls Without Clothes, výrobce dřevěných módních doplňků BeWooden, knižní řetězec Luxor, sítě prodejen s videohrami JRC a Herní Svět, multiplexová kina Cinestar, mediální společnost Vltava Labe Media či nezisková organizace Hnutí Duha.

„V roce 2020 se nám podařilo posílit klientskou základnu a nyní setrvale získáváme cca 100 nových klientů za kalendářní měsíc. Rozeslali jsme o 62 % více e-mailů než za rok 2019. Dokonce víme i to, který den jich bylo nejvíc – ve čtvrtek 10. prosince 2020. Pokračování růstového trendu předpokládáme i letos, kdy odhadujeme roční obrat na cca 55 milionů korun,“ komentuje výsledky společnosti Jan Tlapák, CEO a Co-founder marketingové platformy Ecomail.cz.

-mav-