Globus plánuje rozšířit spolupráci s Otoč kelímek

neděle, 11. července 2021, 07:25 Aktuality, Retail MediaGuru

Konec použití jednorázových plastů přiměl Globus rozšířit spolupráci ve svých restauracích a kavárnách s českou firmou Otoč kelímek.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Globus plánuje více spolupracovat s českou firmou Otoč kelímek, jejíž kelímky začal využívat už před koronavirovou krizí. Konec použití jednorázových plastových výrobků nutí řetězce ke změnám. Alternativy jsou sice dražší, někdy o i třetinu, například papírová brčka stojí čtyřikrát více než plastová, ovšem vyšší cenu řetězec do ceny nepromítá. Komplikací při výběru ekologičtější varianty je ovšem obava z další mutace covid-19. Pokud bude ustupovat, Globus plánuje spolupráci s Otoč kelímek rozšířit i do restaurací a rovněž využít jejich další produkt REkrabičku.

„V našich kavárnách jsme před koronakrizí nabízeli teplé nápoje do kelímků na opakované použití v projektu Otoč kelímek. Jakmile to situace dovolí, rádi bychom systém rozšířili i na naše restaurace, kde již nyní například nepoužíváme k odnosu jídel krabičky z expandovaného polystyrenu,“ říká Aneta Turnovská, tisková mluvčí hypermarketů Globus.

V patnácti restauracích a Café Globus se již rok mohou pít nápoje pouze papírovými, nikoli plastovými brčky. K dispozici jsou ke konzumaci jídel také dřevěné příbory. Hypermarketům, restauracím a kavárnám Globus se daří nacházet dodavatele ekologičtějších variant nádobí z jednorázového plastu. „Alternativy jsou dražší, někdy o třetinu, například papírová brčka stojí čtyřikrát více než plastová. Vyšší cenu nepromítáme do ceny nápoje,“ dodává Aneta Turnovská.

Od července letošního roku je zakázáno uvádět na trh některé jednorázové plastové výrobky, jako jsou příbory, brčka, vatové tyčinky do uší nebo tyčinky k balónkům. I když se toto zboží může doprodávat až do příštího roku, v hypermarketech Globus ho již zákazníci nekoupí, ke koupi jsou už jen ekologičtější alternativy jako brčka z papíru a příbory ze dřeva. Stejně tak je tomu i v patnácti kavárnách a restauracích Globus.

Obalko: Obal by měl být recyklovatelný anebo nejlépe žádný

pátek 5. února 2021

-zue-