Kláštorná Kalcia v kampani podporuje recyklovanou lahev

neděle, 4. července 2021, 07:40 Aktuality, Reklama MediaGuru

Hlavním hrdinou nové kampaně Kláštorná Kalcia se stává recyklovaná láhev s rozetou.

Zdroj: Kláštorná Kalcia / Kofola ČS

Zdroj: Kláštorná Kalcia / Kofola ČS

Kláštorná Kalcia se v nové kampani zaměřuje na svou PET lahev, kterou již tři roky vyrábí z recyklovaného materiálu. 

„Když jsme v roce 2019 značku Kláštorná Kalcia uváděli na slovenský trh, intenzivně jsme pracovali nejen na designu samotné láhve, ale také na tom, aby byla co neohleduplnější k životnímu prostředí. Ze začátku se nám dařilo minerální vodu plnit do lahví z 50% rPETu, hned druhý rok, při uvedení na český trh, se nám ruku v ruce s rozšířením obalů o objem láhve 0,5 litru podařilo obměnit veškerou naši nabídku za 100% rPET – tedy lahve pouze z recyklovaného plastu,“ říká Ivana Králíková, senior brand manažerka značky Kláštorná Kalcia. 

Právě tmavomodrou lahev staví značka do středu své nové kampaně. „Hledali jsme magický symbol, který by zapadal do mystické komunikace značky, ale zároveň také zdůraznil fakt, že je značka díky obalu z recyklovaného materiálu již tři roky šetrná k životnímu prostředí,“ doplňuje Ivana Králíková. 

Kampaň poběží od začátku července do konce srpna  v televizi. Kreativa přitom staví na tzv. obraceči času. Součástí komunikace bude i vizuální změna etikety, na které bude uvedeno, kolik tun plastu značka ušetřila. Doplní ji PR aktivity.

 

Nový reklamní 10s spot značky Kláštorná Kalcia

Kreativa vznikla v dílně agentury WMC Grey. Produkci spotu zajistila společnost Nice. Režie se ujal Václav Krbůšek. Hudba je dílem Steva Lynche. Média má na starosti Knowmedia. PR zastřešuje AC&C Public. 

Kláštorná Kalcia patří do portfolia skupiny Kofola ČS, jež rPET postupně rozšiřuje i na další své značky. „Po pilotním testování rPETu v lahvích Kláštorná Kalcia jsme tento materiál začali používat také při výrobě slovinské Radenské Naturelle. Tento rok nás čeká stejný způsob investování i do chorvatské minerální vody Studenac,“ dodává generální ředitel a majitel Skupiny Kofola Jannis Samaras.

-stk-