Komunikaci PPF nově povede dosavadní mluvčí Rousek

sobota, 3. července 2021, 07:25 Aktuality, PR, Lidé MediaGuru

Začátkem července se stal novým ředitelem komunikace investiční skupiny PPF Leoš Rousek, dosavadní tiskový mluvčí.

Leoš Rousek, zdroj: PPF

Leoš Rousek, zdroj: PPF

Novým ředitelem komunikace investiční skupiny PPF se k 1. červenci stal Leoš Rousek, který dosud působil jako její tiskový mluvčí. V pozici nahrazuje Radima Ochvata, jenž vedl komunikaci skupiny téměř šest let. 

Kromě komunikace s médii se nyní Rousek zaměří také na rozvíjení vztahů s investory, zejména ve finančním a bankovním odvětví. To je spojené mimo jiné s nedávným přestěhováním sídla společnosti PPF Financial Holdings, která zastřešuje investice Skupiny v bankovnictví a spotřebitelském financování, z Nizozemska do České republiky. 

Rousek přešel do ústředí PPF letos na jaře z dceřiné společnosti Home Credit International, v níž pracoval jako senior researcher v oblasti vztahů s investory a externí komunikace. Předtím působil jako konzultant ve vztazích s investory a ekonomický novinář. Vedl kancelář tiskové agentury Dow Jones Newswires v Moskvě a Praze, poté pracoval jako seniorní korespondent listu The Wall Street Journal pro střední a východní Evropu. Pracoval také v mediálním domě Economia jako hlavní ekonomický analytik Hospodářských novin.

Je absolventem Columbia University v New Yorku, kde získal magisterský titul v oboru mezinárodních vztahů a mezinárodního byznysu. Studoval také anglistiku a amerikanistiku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

-stk-