Lipovská bude kandidovat za Volný blok, upřesnila detaily ke kauze ČT

pondělí, 26. července 2021, 13:30 Aktuality, TV MediaGuru

Hana Lipovská upřesnila detaily k trestnímu oznámení a oznámila svoji kandidaturu za Volný blok.

Radní ČT Hana Lipovská na tiskové konferenci v pondělí 26. 7. 2021, zdroj: MediaGuru.cz

Radní ČT Hana Lipovská na tiskové konferenci v pondělí 26. 7. 2021, zdroj: MediaGuru.cz

Radní České televize (ČT) Hana Lipovská upřesnila detaily k trestnímu oznámení, které podala 20.7. na členy vrcholného vedení České televize, dozorčí komise Rady ČT a společnosti Médea. Spis má okolo 150 stran a nyní ho mají v rukou orgány v trestním řízení. Důvodem je řešení pohledávky ČT v řádu desítek milionů korun vůči společnosti Médea, se kterou soud v únoru zahájil insolvenční řízení. Oznámila to na své pondělní tiskové konferenci.

„Jedná se o desítky milionů korun, zanedbání péče řádného hospodáře. Kauzu nelze politizovat, není to o svobodě slova, je to ryze hospodářský problém,“ řekla mimo jiné Hana Lipovská. Česká televize podle ní nejedná s majetkem koncesionářů hospodárně. Generální ředitel Petr Dvořák pak prý ve spolupráci s Jaromírem Soukupem z vedení Médea dělal kroky, které lze považovat za nestandardní.

Sdělila, že oznámení podala kvůli podezření ze zvýhodnění věřitele, porušení povinnosti a pletichy v insolvenčním řízení, podvodu a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Dozorčí komise podle radní neupozornila na zjevný nesoulad mezi vyhlášením insolvenčního řízení na Médeu a nastavením splátkového kalendáře Českou televizí. 

Podle ČT je trestní oznámení nesrozumitelné. „Trestní oznámení ohlášené paní radní Lipovskou je pro nás nesrozumitelné, není vůbec jasné, z čeho Českou televizi vlastně obviňuje. Proto se i těžko komentuje,“ řekla ČTK mluvčí ČT Karolína Blinková.

Lipovská dále oznámila svoji kandidaturu za stranu Volný blok poslance Lubomíra Volného. Do čela kandidátky za Pardubický kraj ji o víkendu nominovala konference strany. Na jihomoravské kandidátce bloku figuruje zpěvačka Ilona Csáková, na pražské bývalá politička a moderátorka Jana Bobošíková, s níž Lipovská spolupracuje v Institutu svobody a demokracie. 

Lipovská podala trestní oznámení na šéfy ČT a firmy Médea

středa 21. července 2021

-zue-, -čtk-