Autor textu MediaGuru
Slovenská společnost Lurity, která provozuje digitální OOH plochy, plánuje
posílení svých aktivit na českém trhu.
Slovenská společnost Lurity rozšiřuje své digitální outdoorové plochy (DOOH) i v Česku. Aktuálně zde má 63 ploch ve 12 městech. V dalším rozvoji se zaměří zejména na nákupní a zdravotní centra. „V Česku jsme začali teprve nedávno. Víme ale, že tato země je v oboru reklamy progresivní. Proto chceme nabídnout lokálním společnostem možnost využívat nové reklamní mediatypy pro jejich kampaně,” říká Tomáš Tiefenbach, ředitel Lurity.
Na digitálních panelech od Lurity mohou inzerenti využít jak statickou reklamu v podobě obrázků, tak i dynamickou (videoreklamu). Základním a nejvíce doporučovaným formátem je video o délce 10 vteřin. Videa můžou být ale i delší. „Z našich dat víme, že 10vteřinový video formát je nejefektivnější. Lidé, kteří reklamu ve veřejném prostoru sledují, jsou často v pohybu, proto je dobré sdělení předat co nejrychleji. Naopak dynamický formát zaujme lidi více než statický obrázek,” doplňuje ředitel Lurity.
Lurity disponuje vlastním nákupním softwarem, který podle ředitele společnosti mohou využívat menší podnikatelé, korporace i mediální agentury. „Díky naší samoobslužné aplikaci zvládne inzerci téměř každý, klidně i juniorní člověk v marketingovém oddělení. Ovládání není nikterak složité, stačí projít 7 jednoduchými kroky. Poté je ještě reklama schválena námi, což trvá zpravidla 10 minut,” dodává Tiefenbach.
Podle studie OAAA Nielsen (srpen 2020) zaregistruje ve veřejném prostoru 52 % kolemjdoucích DOOH formát, přičemž 57 % z nich nákupní místo navštíví. Nákup poté reálně uskuteční 93 % těchto návštěvníků.
-mav-
# reklama # outdoor # OOH # digitál # videoreklama # DOOH # Lurity # Tomáš Tiefenbach
Autor textu MediaGuru
Insolvenční správce společnosti A 11, mateřské firmy Regionální
televize CZ, která provozuje televizi A 11, zveřejnil zprávu o stavu
insolvenčního řízení. Posudek uvádí, že reorganizace přinese
nezajištěným věřitelům výrazně vyšší uspokojení než konkurs.
Značky Prim a Botas spojily své výroční příběhy do společné
limitované edice hodinek Prim Botas 77. Série 77 kusů se vyprodala během
dvou dnů a zároveň přinesla finanční podporu značce Botas, jejíž
centrální sklad nedávno poškodil požár.
Taboola uvedla platformu Realize+, která rozšiřuje její výkonnostní
reklamní řešení o agentní umělou inteligenci. Nový systém má
automatizovat optimalizaci kampaní v prostředí Open Webu a nově je
dostupný také prostřednictvím AI asistenta Claude.